Yükleniyor...

Kripto Para Borsası AscendEX (Eski adıyla Bitmax) Hacklendi: İddiaya göre 80 Milyon Dolar Çalındı

Başka bir kripto para borsası daha hack saldırısına kurban gitti:

cyber attack with unrecognizable hooded hacker using virtual reality digital glitch effect

Başka bir kripto para borsası daha hack saldırısına kurban gitti: AscendEX (eskiden BitMax olarak biliniyordu).

Yakın zamanda üçüncü yıldönümünü kutlayan bir kripto para borsası olan AscendEX, bugün erken saatlerde çok sayıda token’ın sıcak cüzdandan kötü niyetli bir şekilde aktarıldığını doğruladı. Firma henüz çalınan toplam miktarı doğrulamamış olsa da, erken tahminler fonların yaklaşık 80 milyon dolar değerinde olduğunu gösteriyor.

Şirket, 12 Aralık’ta sıcak cüzdanından aktarılan Ethereum, Binance Smart Chain ve Polygon’a dayalı açıklanmayan sayıda token tespit ettiğini itiraf etti. Borsa, konuyla alakalı olarak soruşturma başlatıldığını ve soğuk cüzdanların bundan etkilenmeyeceğini açıkladı.

Ticaret platformu, hangi token’ların kötü niyetle çekildiği veya USD değerlerinin ne olduğu hakkında bilgi vermedi.
Bununla birlikte, blockchain güvenliği ve veri analizi kaynağı PeckShield konuyla ilgili tahminleri özetledi. Firma, Ethereum’da 60 milyon dolar, BSC’de 9.2 milyon dolar ve Polygon’da 8.5 milyon dolar olmak üzere toplam zararın yaklaşık 78 milyon dolar olduğunu kaydetti. PeckShield ayrıca aktarılan token’ların bir listesini de sağladı.

Bu, Aralık ayının başından bu yana merkezi bir kripto para borsasına karşı yapılan ikinci üst düzey saldırı. Geçtiğimiz hafta da Bitmart’ın 200 milyon dolara mal olan bir güvenlik ihlaline kurban gittiğini bildirmiştik. Borsa, günler sonra yeniden başlattığı para çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldı ve ayrıca kullanıcılara kendi fonlarından geri ödeme sözü verdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner