Yükleniyor...

Crypto.com (CRO) Coin Nedir?

CRO Coin, Crypto com isimli kripto para borsasının merkeziyetsiz ve açık kaynak kodlu olarak çıkardığı Crypto com Chain adındaki blokzincir ağının kripto para birimidir.

CRO coin

CRO Coin, Crypto com isimli kripto para borsasının merkeziyetsiz ve açık kaynak kodlu olarak çıkardığı Crypto com Chain adındaki blokzincir ağının kripto para birimidir. Crypto Coin, Crypto.com Pay ekosistemini güçlendiren bir blokzincir ağıdır. CRO Coin ise buinternet sitesine ait olan Cronos Chain’in yerel coin’idir.

CRO Coin Nedir?

Crypto.com, ilk olarak Haziran 2016 yılında Kris Marszalek, Rafael Melo, Gary Or ve Bobby Bao tarafından Monaco Technologies GmbH olarak kurulmuştur. 120 kişinin üzerinde bir ekibe sahip Crypto.com’un merkezi Hong Kong’da bulunmaktadır.

Başlangıçta Ethereum ağında bir ERC-20 ödül token’ı olarak piyasaya sürülen CRO coin, daha sonra Cronos blokzinciri ağına taşınmıştır. Cronos ağının amacı, işletmelerin ve bireylerin Crypto.com cüzdan uygulamasıyla CRO coin, stabil coin ve fiat para kullanarak mal ve hizmetler için ödeme yapmasına olanak sağlamaktır. Crypto.com, kullanıcıların yaşamlarını iyileştirmek için yeniden tanımlanmış finansal hizmetleri güçlendirmektedir.

Crypto.com blokzinciri, çevrimiçi kripto ödemelerini daha kolay, uygun fiyatlı ve herkes için erişilebilir hale getirmek için tasarlanmıştır. Platform, normal bir kripto varlık borsası olarak çalışır ve farklı ücret mekanizmaları bulunmaktadır. Kullanıcıların staking yapmaları durumunda ödül kazanmalarını sağlamaktadır.

CRO coin 1

Crypto.com Nasıl Çalışır?

Crypto.com’da kullanıcılar kendi fonları üzerinden borç alıp verme işlemlerini gerçekleştirebilirler. Borç alma işlemleri staking üzerinden veya başka kripto varlıklar üzerinden gerçekleşir. Crypto.com kazan programı ile kullanıcıların hesabına düzenli olarak aktarımlar gerçekleştirilir.

CRO Coin’in bir başka özelliği de, yatırımcıların ticaret ihtiyaçları ve beceri seviyelerine göre ayarlamalarına olanak tanıyıp, kolayca özelleştirilebilir olmasıdır. Bu uygulama aynı zamanda çeşitli kripto para birimlerine erişmeyi kolaylaştıran kullanıcı dostu bir arayüz sunmaktadır.

CRO Nasıl Satın Alınır?

CRO coin satın almak için öncelikle bu kripto para biriminin listelendiği borsaları bilmek gerekir. Ardından bu borsalardan birinde hesap oluşturmalı ve giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra hesap cüzdanına bakiye yüklemelisiniz. Bakiye yükleme işlemi için kredi kartı veya banka kartı kullanabileceğiniz gibi, banka havalesi yöntemini de kullanabilirsiniz. Bakiye yükledikten sonra istenilen miktarda CRO’yu satın alabilir, sıcak veya soğuk cüzdanda muhafaza edebilirsiniz.

CRO coin

CRO Coin Hangi Borsalarda?

Crypto.com, kendi Visa kartı üzerinden yapılan ödemeler ile kendinize ait kripto varlıklar üzerinden ödeme gerçekleştirmenize izin vermektedir. Desteklenen her bir kripto varlık üzerinden ödemeler gerçekleştirilebilse de, kullanıcılara en çok kazandıran CRO harcamalarıdır. Kullanıcılar mobil uygulamalara iOS, Android, Microsoft ve HarmonyOS üzerinden ulaşım sağlayabilmektedir.

CRO coin, kendi altyapısına sahip olmasının yanı sıra ERC-20 ve Cosmos altyapılarını da desteklemektedir. Kendi platformları üzerinden de alınabilecek CRO Coin, Crypto.com borsası dışında Gate.io, KuCoin ve Coinbase kripto borsalarında da listelenmektedir.

CRO’nun yer aldığı kripto para borsaları aşağıdaki gibidir:

 • KuCoin
 • Bithumb
 • Coinbase Exchange
 • Bittrex
 • OKX
 • Gate.io
 • Bitget
 • LBank
 • CoinEx
 • Upbit
 • BKEX
 • BitMart
 • DigiFinex
 • BitGlobal
 • XT.COM

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner