Yükleniyor...

Cryptocom’dan ABD’deki Kurumsal Müşteriler için Yeni Karar

Cryptocom, ABD'deki kurumsallar için borsa işlemlerini askıya aldığını duyurdu.

CryptoCom

Cryptocom, ABD’deki kurumsallar için borsa işlemlerini askıya aldığını duyurdu.

Cryptocom, ABD’deki kurumsal değişim hizmetini askıya aldığını duyurdu. Küresel kripto para borsası, mevcut piyasa koşullarında kurumsal düzeyde hizmetlere talebin sınırlı olduğunu belirtiyor. Bu nedenle, Cryptocom, 21 Haziran itibarıyla ABD’deki kurumsal müşterilere hizmet vermeyi durduracak.

Cryptocom, ABD’deki Kurumsallara Kripto Hizmetini Durduracak

Singapur merkezli kripto para borsası, piyasa koşullarını test etti ve artan oynaklığın başlıca sebebinin kurumsal müşterilerden gelen sınırlı talep olduğunu gösterdi. Cryptocom, platformun kurumsal kullanıcılarına hizmeti askıya alma kararını önceden duyurduğunu belirtti. Bununla birlikte, Cryptocom’un perakende mobil uygulaması ve platformu ABD’de tamamen faaliyet görmeye devam ediyor.

CryptoCom

Amerikalı perakende kullanıcılar hala CFTC tarafından düzenlenen kripto para türevleri alım satımı ve UpDown Options teklifi gibi çeşitli kripto para birimi işlemlerine erişebiliyor. Crypto.com, ABD’deki kurumsal borsanın potansiyel olarak yeniden başlatılmasına açık olmaya devam ediyor.

Cryptocom, ABD’deki kurumsal hizmetini sonlandırırken, yakın zamanda Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından dijital ödeme token’ı (DPT) hizmetleri için resmi bir büyük ödeme kuruluşu (MPI) lisansı aldı. Bu lisans sayesinde Crypto.com, hizmetlerini diğer ülkelerde sunma izni elde etti.

Haziran 2023, Amerika’daki kripto para borsaları için çalkantılı bir yıl oldu. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance US ve Coinbase gibi borsalara yönelik bir dizi menkul kıymetler yasası ihlali iddiasıyla yasal işlem başlattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner