Yükleniyor...

CryptoCom Yapay Zeka Asistanını Piyasaya Sürdü

CryptoCom, ChatGPT tabanlı yapay zeka kullanıcı asistanı Amy’yi piyasaya sürdüğünü duyurdu.

cryptocom

CryptoCom, ChatGPT tabanlı yapay zeka kullanıcı asistanı Amy’yi piyasaya sürdüğünü duyurdu. 

Kripto borsası, kullanıcıları gerçek zamanlı token fiyatları, projeler ve geçmiş olaylar da dahil olmak üzere kripto endüstrisi hakkında bilgilendirmek için yapay zeka kullanıcı asistanını başlattı. Şirket tarafından 2 Mayıs’ta yapılan duyuruya göre, ChatGPT’yi temel olarak kullanan Amy şu anda pilot aşamada.

CryptoCom’da Yapay Zeka Teknolojisine Ayak Uydurdu

CryptoCom’un üründen sorumlu başkan yardımcısı Abhi Bisarya, şirketin yapay zekanın kriptoda kullanımı konusunda yükselişte olduğunu söyledi. 

Bisarya, konuşmasının devamında: “Diğer işletmeler ve sektörlerde olduğu gibi, yapay zekanın kripto endüstrisi ve özellikle platformumuzla yakınlaşmasında inanılmaz bir potansiyel ve fırsat görüyoruz” ifadelerini kullandı. Bisarya konuşmasının devamında, üretken yapay zekanın ilk günleri olmasına rağmen sorumlu şekilde yapılırsa birçok endüstri için olumlu etkiler sağlayacağının altını çizdi. 

Pilot uygulamadan çok sayıda geri bildirim beklediklerini söyleyen Bisarya, bunların gelecekteki yükseltmelerde dikkate alınacağını belirtti. 

CryptoCom, yapay zeka özelliklerini platformlarına entegre eden diğer kripto para borsaları arasına katıldı. Kısa süre önce OKX, kripto piyasasındaki oynaklığı yakalamak için bir yapay zeka algoritması başlattı. 

Web3 altyapı şirketi Solana Labs, 26 Nisan’da cüzdan bakiyelerini kontrol etmek, token’ları aktarmak ve NFT’leri satın almak için blok zinciri verilerini kullanmak üzere yapay zeka kullanan kendi ChatGPT tabanlı eklentisini duyurdu. 

Bunların yanı sıra Binance de yakın zamanda bir yapay zeka sohbet botu oluşturdu. Binance, bu sohbet botunu Web3 akademisinin bir parçası olarak hizmete sundu. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner