Yükleniyor...

Bitdeer ve DHI 500 Milyon Dolarlık Fon Başlatacak

Butan Krallığı’nın yatırım kolu olan Druk Holding and Investments (DHI), Bitdeer ile ortaklık sağladı.

butan

Butan Krallığı’nın yatırım kolu olan Druk Holding and Investments (DHI), Bitdeer ile ortaklık sağladı. 

Nasdaq’ta listelenen madencilik şirketi Bitdeer ve DHI, Butan Krallığı’nda çevre dostu ve karbonsuz kripto madenciliği operasyonları oluşturmak için bir araya geldi. Yapılan duyuruya göre Bitdeer ve DHI, bu kapsamda yaklaşık 500 milyon dolar değerinde kapalı uçlu bir fon oluşturacak. 

Çalışmalar Mayıs Ayında Başlayacak

Şirketler, dünyanın dört bir yanından yatırım çekmek için Mayıs ayı sonunda bağış toplama çalışmalarına başlamayı hedefliyor. 

Bitdeer Yönetim Kurulu Başkanı Jihan Wu, Druk Holding and Investments ile iş birliği yapmaktan duyduğu heyecanı dile getirdi. Wu, evrensel bir değer deposu için değiştirilemez bir temel oluşturacak olan blok zinciri teknolojilerini desteklemek üzere DHI ile birikte çalışacaklarını söyledi. Wu, fonun Butan’ın teknoloji sektörüne katkıda bulunacak uluslararası paydaş ağları geliştirmek için bir platform sağlayacağını da sözlerine ekledi. 

DHI CEO’su Ujjwal Deep Dahal ise DHI’nin amacının Butan’lıların yaşamlarını iyileştirmek olduğunu ve Bitdeer ile ortaklığın daha sürdürülebilir bir yerel ekonomiye doğru atılmış bir adım olduğuna inandığını belirtti. 

Ortaklığın mühendislik, proje yönetimi, denetleyici ve destekleyici roller de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda istihdam fırsatları sunması amaçlanıyor. Bununla birlikte, bu ortaklığın ekonomik büyümeyi teşvik etmesi ve yerel topum ve ülke için döviz cinsinden gelir yaratması bekleniyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner