Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitmain'de Taht Savaşlarını Micree Zhan Kazandı: Jihan Wu İstifa Ettiğini Duyurdu

Bitmain’de Taht Savaşlarını Micree Zhan Kazandı: Jihan Wu İstifa Ettiğini Duyurdu

ABONE OL:google-news

Kripto para sektörünün en büyük ve en önemli şirketlerinden biri olan Bitmain’deki taht savaşları nihayet son buldu. Şirketin kurucu ortaklarından Micree Zhan güç mücadelesini kazanarak Bitmain’in kontrolünü ele geçirdi.

Bitmain’in CEO’su Jihan Wu Salı günü yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Bugün itibariyle Bitmain’deki CEO’luk ve başkanlık görevimden istifa ettim. Micree ile  aramdaki anlaşmazlık nihayet dostane ve daha da önemlisi yapıcı bir şekilde çözüldü.

Micree Zhan çok kısa bir süre önce aralarında Jihan Wu’nun da yer aldığı bir grup kurucu hissedarı temsilen Bitsource hisselerinin neredeyse %50’lik kısmını 600 milyon dolara karşılığında satın almıştı. 600 milyon dolarlık ödemenin 400 milyon doları Bitmain’den borç alınmış, 200 milyon doları ise fonlama aracılığıyla toplanmıştı.

Bu değişiklikle birlikte Jihan Wu, ABD ve Norveç’te madencilik faaliyetleri yürüten Bitmais’in yan kuruluşu Bitdeer’ın başına geçecek. Micree Zhan ile birlikte küllerinden yeniden doğması beklenen Bitmain’in halka arzını da bu sayede gerçekleştirmesi bekleniyor.

Hatırlanacağı üzere en büyük kripto para şirketlerinden biri olan Bitmain daha önce hem ABD hem de Hong Kong borsasında halka arz olmayı denemiş ve başarısız olmuştu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Tuncay Aydıner
Tuncay Aydıner
Coinkolik.com'un Yayın Koordinatörü olan Tuncay, 2017 yılından bu yana kripto para ve Blockchain gibi yıkıcı finansal teknolojilerle çok yakından ilgilieniyor. Sektörel gelişmeleri çok büyük bir titizlikle okuyucuya ulaştırmayı amaç edinen Tuncay şu ana kadar yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar