Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri CryptoQuant Raporu: Borsalarda Tutulan Stabil Kripto Para Rezervi Tarihin En Yüksek Seviyesinde!

CryptoQuant Raporu: Borsalarda Tutulan Stabil Kripto Para Rezervi Tarihin En Yüksek Seviyesinde!

ABONE OL:google-news

2021 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu kırmayı başaran Bitcoin ve Ethereum şu sıralar küçük çaplı bir fiyat düzeltmesi ile karşı karşıya. En popüler iki kripto para biriminde sağlam destek arayışı sürerken borsalarda tutulan stabil kripto para miktarı da rekor seviyeye ulaştı.

Güney Kore merkezli Blockchain analiz şirketi Cryptoquant’ın verilerine göre merkezi borsalarda tutulan stabil kripto para rezervinde patlama yaşandı. Son birkaç günde Bitcoin ve Ethereum’un nispeten kararsız bir görünüm sergilemesiyle borsalardaki stabil kripto para rezervi de tarihi bir rekor kırdı.

Cryptoquant verilerine göre merkezi borsalarda tutulan stabil kripto para miktarı 4.163.993.000 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

İlginç bir şekilde bir önceki rekor seviye Bitcoin’in 42 bin dolara ulaşmasından kısa bir süre sonra 4 Ocak’ta kaydedilmişti. Bununla birlikte 2020 yılının ikinci yarısında başlayan ve kripto para piyasasını 1 trilyon dolarlık değerlemeye ulaştıran boğa koşusu sırasında milyarlarca dolarlık stabil kripto para basıldı. En çok stabil kripto para basan şirketler arasında Tether (USDT) başı çekiyor.

Bitcoin’deki Düşüşün Nedeni Ne?

Güçlü yükseliş trendine rağmen Bitcoin’in 42 bin dolarlık rekorunun ardından sert bir fiyat düzeltmesine gitmesinin nedenleri kripto para topluluğunda tartışma konusu. Güney Kore merkezli Blockchain analiz şirketi Cryptoquant’ın CEO’su bu konuda da önemli açıklamalarda bulundu. Cryptoquant CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin’deki sert düşüşün BTC madencilerinin yaptığı kâr satışlarıyla ilişkili olduğunu kaydetti. Ki Young Ju’ya göre madenciler, Bitcoin’in 42 bin dolarla rekor kırmasının ardından agresif bir şekilde BTC satmaya başladı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Tuncay Aydıner
Tuncay Aydıner
Coinkolik.com'un Yayın Koordinatörü olan Tuncay, 2017 yılından bu yana kripto para ve Blockchain gibi yıkıcı finansal teknolojilerle çok yakından ilgilieniyor. Sektörel gelişmeleri çok büyük bir titizlikle okuyucuya ulaştırmayı amaç edinen Tuncay şu ana kadar yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar