Yükleniyor...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Metaverse ve Kripto Para Talimatı Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen MYK toplantısında metaverse ve kripto paraların konuşulduğunu bildirmiştik.

erdogan metavaerse

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen MYK toplantısında metaverse ve kripto paraların konuşulduğunu bildirmiştik. Kulisten gelen bilgilere göre Erdoğan, toplantıda metaverse, sosyal medya ve kripto paralar hakkında üç adımlı bir çalışma yapılması talimatı verdi.

Toplantıda, metaverse konusunun hassas olduğunu ve bu konuda önlemler alınması gerektiği vurgulandı. MYK’da metaverse, blockchain, kripto paralar ve sosyal medyanın bir bütün olarak ele alınması gerektiği değerlendirildi. Kaynaklardan edinilen bilgilere göre toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan metaverse ile ilgili olarak, “Hassas bir konu, iyi ve titiz bir çalışma yapılsın” ifadelerini kullandı, bu konuda kendisinin de katılacağı bir “internet forumu” düzenlenmesi talimatı verdi.

Cumhurbaşkanının talimat verdiği internet forumu kapsamında kripto para, metaverse ve sosyal medya konusu derinlemesine incelenecek, alım satımların nasıl yapıldığı analiz edilecek. Özellikle de metaverse’te arsa alım satımları gözden geçirilecek. Ayrıca metaverse düzenlenecek çalıştayla teknolojik, felsefi, siyasi, ekonomik ve hukuki boyutlarıyla ele alınacak. Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda çalıştaya alanında uzman isimler de davet edilecek.

Edinilen bilgilere göre konuyla alakalı açıklamada bulunan AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, şunları söyledi:

“Yeni gelişmekte olan bu alanı da odağımıza aldık. Bu alanın Türkiye açısından çok boyutlu bir şekilde değerlendirmemiz gereken bir alan olduğunu düşünüyoruz. Cumhurbaşkanımız ve toplumumuzun diğer paydaşlarının geniş katılımı ile bir forum düzenlemeyi planlıyoruz.”

Metaverse Sunumu Yapılmıştı

Daha önceki haberimizde belirttiğimiz gibi MYK toplantısında Ömer İleri, bir metaverse sunumu yapmıştı. Toplantının ardından Parti Sözcüsü Ömer Çelik de kripto para düzenlemelerin yakında geleceğini ifade etmişti.

Hatta önceki günlerde AK Parti bir toplantısını metaverse’te düzenleyen Türkiye’nin ilk siyasi partisi oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner