Yükleniyor...

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nden Bir Blockchain Paylaşımı Daha!

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Blockchain hakkında kısa bilgilendirme yapmıştı

cb

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Blockchain hakkında kısa bilgilendirme yapmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, bugün ise Blockchain teknolojisi hakkında daha kapsamlı bir paylaşım yaptı. Yayınlanan 3 dakika 26 saniyelik videoda, blockchain basitçe anlatılıyor.

Blockchain Nedir?

Eşler arası (P2P) bir yapıya sahip olan blockchain, verilerin küresel olarak binlerce sunucuda depolanmasına izin verirken, ağda bulunan herkesin diğer işlemleri görmesine olanak tanıyan dağıtılmış bir defter teknolojisidir. Bu özellik, bir kullanıcının ağı ele geçirmesini ve ağ üzerindeki işlemleri zorlaştırmasını imkansız hale getirir.

Blockchain teknolojisi, Bitcoin ve diğer kritpo paraların arkasındaki teknolojidir. Ancak bu teknolojinin kullanım alanı çok daha geniştir. Sağlık sektörü, bankacılık sektörü, sanayi v.b. gibi birçok alanda da blockchain teknolojisinin nimetlerinden faydalanılır.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Cycecoin
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x