Yükleniyor...

CZ’den Binance Nijerya Limited için Açıklama

CZ, Binance Nijerya'nın operasyonlarını durdurduğunu söyledi.

Nijerya kripto binance

CZ, Binance Nijerya’nın operasyonlarını durdurduğunu söyledi.

Binance CEO’su Changpeng (CZ) Zhao, Nijeryalı şirketi “Binance Nijerya Limited” için bir durdurma emri verdiğini açıklayarak onu “dolandırıcı kuruluş” olarak nitelendirdi.

CZ: Binance Nijerya Limited Bir Dolandırıcı Kuruluş

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Nijeryalı şirketi “Binance Nijerya Limited” için bir durdurma emri verdiğini açıklayarak onu “dolandırıcı kuruluş” olarak nitelendirdi. CZ’nin bu açıklaması, Nijerya’nın piyasa düzenleyicisinin Binance Nijerya Limited’in kayıtlı veya düzenlemeye tabi olmadığını belirtmesi ve faaliyetlerini durdurması talebiyle bu ayın başlarında gerçekleşti. Bu durum, Nijerya’daki faaliyetlerinin yasadışı olduğu anlamına geliyor.

cz

CZ’nin bu açıklamasının zamanlaması ise Nijerya’nın Binance Nijerya Limited’a dolandırıcı denmesinin ardından gerçekleşti.

Binance, son zamanlarda çeşitli sorunlarla karşı karşıya. Önce Hollanda, Kıbrıs, Kanada ve Avustralya’da faaliyetlerini sonlandırma planlarını açıkladı. Ardından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından suçlandı. SEC, Binance ve CEO Changpeng Zhao‘ya, şirketin ticaret hacimlerini manipüle ettiği, müşteri fonlarını yanlış yönlendirdiği ve piyasa denetim kontrolleri konusunda yatırımcıları yanılttığı iddialarıyla dava açtı. Binance, SEC iddialarına karşı itirazda bulunuyor.

Bu gelişmeler, Binance’in dünya çapında düzenleyici baskıyla karşı karşıya kaldığı ve faaliyetlerini bazı ülkelerde sınırlamak veya sonlandırmak zorunda kaldığı bir dönemi gözler önüne seriyor. Bu süreçte şirket, düzenleyici uyum ve şeffaflık konularında daha fazla adım atmaya çalışıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner