Yükleniyor...

DappRadar NFT Satışlarına İlişkin Verileri Açıkladı

DappRadar'ın verilerine göre, NFT satışları 2021'in ilk yarısında 2.

dappradar nft satislarina iliskin verileri acikladi

DappRadar’ın verilerine göre, NFT satışları 2021’in ilk yarısında 2.47 milyar dolara yükseldi.

Reuters’ın DappRadar verilerine dayandırdığı haberine göre, ikinci çeyrekte satışlar 1.24 milyar dolar olarak gerçekleşti ve ilk çeyrek rakamı olan 1.23 milyar dolarlık rakamı hafifçe geride bıraktı. Bu rakam, NFT satışlarının 13.7 milyon dolar olduğu 2020’nin ilk yarı rakamlarını gölgede bırakıyor.

Bu artış, NBA Top Shot gibi önemli ölçüde popüler olan platformlar aracılığıyla desteklenen, son 12 ayda NFT’lere olan ilgideki patlamayı temsil ediyor.

Toplam satış rakamı, hangi işlemlerin dahil edildiğine bağlı olarak da değişiyor. DappRadar’ın bu rakamı, NonFungible.com’un 1.3 milyar dolarlık hesaplamasıyla çelişiyor. Hiçbir site, verilerine manuel olarak eklenmesi gereken ve eşitsizliklere yol açabilecek “zincir dışı” işlemleri izlemiyor. 

NFT satışlarının zirve yapıp yapmadığı belli değil. NFT platformu OpenSea’deki satışlar ise, Haziran ayında yaklaşık 150 milyon dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner