Yükleniyor...

Dünyaca Ünlü Otel Zinciri Kripto Para Birimleriyle Ödeme Kabul Edecek

Global tatil köyü grubu Pavilions Hotels & Resorts'ün Asya genel müdürü Forkast.

bitcoin otel

Global tatil köyü grubu Pavilions Hotels & Resorts’ün Asya genel müdürü Forkast.News’e verdiği demeçte, müşterilerinin yarından itibaren konaklama rezervasyonu yapmak için kripto para kullanmalarına izin verileceğini söyledi.

Scot Toon, Pavilions’ın İngiliz ödeme hizmeti Coindirect ile Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere 40’tan fazla kripto para biriminde ödeme yapan konukların Asya ve Avrupa’daki otel zinciri genelinde grupla konaklama rezervasyonu yapmalarına izin vermek için ortaklık kurduğunu söyledi. Ayrıca Tayland’ın tatil beldesi Phuket’teki ve Japon kasabası Niseko’daki mülklerinin satın alınması için kripto para da kabul edilecek. Tayland merkezli şirket, gelecekte tatil yerlerinde diğer mal ve hizmetleri satın almak için kripto para kullanma fırsatlarını genişletmeyi umuyor. Toon şunları söyledi:

“Kripto para birimi, Pavilions’ın sonsuza kadar var olacağını gördüğü bir şey. Yakın zamanda ortadan kalkmayacak ve insanlar son birkaç yılda onu giderek daha fazla benimsiyorlar. İnsanlar perakende sektöründe bunu üstleniyor, bu yüzden seyahat alanında üstlenmek bizim için mantıklıydı.”

Kripto paraların oynaklığı genellikle benimsenmesini engelleyen bir endişe olarak gündeme geliyor ancak Toon fiat para birimlerinin fiyat dalgalanmalarına karşı bağışık olmadığını ve sadece uluslararası ticaretin bir parçası olduğunu söyledi. Coindirect ile olan ortaklığı sayesinde Pavillions, hesaplarında kripto para tutabilir veya onu fiat’a çevirebilir.
Toon, “Giderek daha fazla insanın iş için kripto para birimini benimsediğini görebilmek heyecan verici. Kripto para birimlerini bir ödeme şekli olarak benimseyen seyahat alanında giderek daha fazlasını göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner