Yükleniyor...

Darüşşafaka, Dünya Kadınlar Günü’nde Metaverse’te Etkinlik Düzenledi

Darüşşafaka Cemiyeti, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında KASİDER’in düzenlediği ve Türkiye’de bir ilke imza atılan ilk metaverse etkinliğinde yer aldı.

metaverse kadinlar gunu etkinlik

Darüşşafaka Cemiyeti, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında KASİDER’in düzenlediği ve Türkiye’de bir ilke imza atılan ilk metaverse etkinliğinde yer aldı.

Kadın Sigortacılar Derneği (KASİDER), 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Türkiye’de bir ilke imzasını atarak metaverse evreninde kadınlara özel bir etkinlik düzenledi.

Çalışan, emekçi kadınların itibarına katkıda bulunmak ve kadınlara olan saygıya dikkat çekerek, topluma bilinç kazandırmak amacıyla düzenlenen KASİDER’in özel metaverse etkinliğinde, Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu Darüşşafaka Cemiyeti de yer aldı.

Darüşşafaka Öğrencileri, Metaverse’te Sunum Yaptı

kasider metaverse kadinlar gunu etkinlik

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı etkinlik sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Bizler bugünden 15 yıl sonrasının, 50 yıl sonrasının dünyasını hayal ederek ve çocuklarımız için neler olabileceğini planlamalar yaparak çalışmalarımıza yön veriyoruz. Bugüne bakıldığında Darüşşafaka; 3D laboratuvarları, yapay zeka sınıfları, genetik laboratuvarları ve bilişim laboratuvarlarıyla öğrencilerini geleceğin dünyasına hazırlamaya devam ediyor. Müfredat çalışmalarımızı yaparken dijital dünyayı düşünerek ve 2015 yılında başladığımız tabletli eğitimi de dikkate alarak çalışmalarımıza yön veriyoruz. Türkiye’nin robotik takımını ilk kuran Darüşşafaka, Türkiye’nin yapay zeka sınıfını ilk açan yine Darüşşafaka… İlkleri yapmaya devam edeceğiz. Bu projeleri hayata geçirirken biz Darüşşafaka’nın kadın yöneticileri ve kız öğrencileri olarak çalışmaların içerisinde bire bir yer almaktan da çok mutluyuz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü böylesine farklılaşan bir etkinlikle kutlamaktan dolayı çok mutluyuz.”

Darüşşafaka Eğitim Kurumları 12. sınıf öğrencisi Güller Yazgı Akata ve 11. sınıf öğrencisi Nazlı Eren video içerikleriyle metaverse evreninde sunumlarını gerçekleştirdi.

Katılımcıların avatarlarını oluşturarak dahil olduğu bu deneyim, sosyal medya hesaplarından da canlı olarak yayınlandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner