Yükleniyor...

David Beckham, NFT ve Metaverse Odaklı Ticari Marka Başvurusu Yaptı

Efsanevi futbol yıldızı David Beckham, NFT ve metaverse odaklı 3 ticari marka başvurusunda bulundu.

david beckham nft metaverse

Efsanevi futbol yıldızı David Beckham, NFT ve metaverse odaklı 3 ticari marka başvurusunda bulundu.

Metaverse ticari marka avukatı Michael Kondoudis tarafından 25 Nisan’da paylaşılan bir tweet’e göre, efsanevi futbolcu David Beckham, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) üç ticari marka başvurusunda bulundu.

Kondoudis’e göre, Beckham’ın ticari marka başvuruları, NFT’ler, sanal giysiler, ayakkabılar, başlıklar, sanal performanslar ve eğlence etkinlikleri için planları olduğunu gösteriyor.

Beckham’ın ticari marka başvurusu, sahip olduğu risk sermayesi şirketi DB Ventures Limited tarafından dosyalandı.

Geçtiğimiz Mart ayında Beckham, DigitalBits’te bir dizi NFT ve blok zinciri tabanlı dijital varlık yayınlayacağını duyurarak kripto para dünyasına dahil olmuştu.

Birçok Ünlü İsim Metaverse’e Katıldı

metaverse evreni

Bununla birlikte, futbol dünyasından metaverse’e giriş yapan ilk kişi Beckham değil. Lionel Messi, Kylian Mbappe ve Neymar gibi süper yıldızlara sahip Fransız futbol devi Paris Saint-Germain (PSG) de 16 Mart’ta ticari marka başvurusunda bulunmuştu.

Bu arada, NFT ve metaverse ile ilgili ticari marka başvurusunda bulunan diğer ünlü isimler arasında sanatçısı Billie Eilish, çok uluslu enerji şirketi Chevron, küresel ödeme kolaylaştırıcısı Mastercard, enerji içeceği devleri Red Bull, Monster Energy ve Mark Zuckerberg yer alıyor. Ayrıca iç çamaşırı markası Victoria’s Secret’ın yanı sıra gıda endüstrisi devleri KFC, Taco Bell, Pizza Hut ve daha birçok kişi ve şirket metaverse alanında yerini aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner