Yükleniyor...

DCG’nin Kripto Borsası Küçülmeye Gidiyor

Digital Currency Group (DCG) bünyesindeki kripto borsası Luno, Singapur operasyonlarını sonlandırmayı planlıyor.

luno singapur

Digital Currency Group (DCG) bünyesindeki kripto borsası Luno, Singapur operasyonlarını sonlandırmayı planlıyor.

Geçtiğimiz yıla damga vuran olayların en önemli aktörlerinden birisi de DCG olmuştu. DCG, alt şirketlerindeki çatırdamalar için hukuksal ve finansal mücadeleler içerisine girdi. Grayscale ve Genesis gibi platformlarındaki problemlere yoğunlaşan DCG‘nin, bir başka platformundan da haberler düşmeye başladı.

DCG bünyesinde yer alan kripto borsası Luno, Singapur pazarından çekilmeyi ve şehir devletindeki lisansını iptal etmeyi düşünüyor.

DCG’nin Kripto Borsası Singapur’dan Çekilmeye Odaklandı

Gemini ve Genesis olaylar zincirinde adı sık sık anılan Digital Currency Group (DCG), bünyesindeki kripto borsası Luno için hamle yapmaya hazırlanıyor.

DCG’nin bünyesinde yer alan Luno, 20 Haziran’dan itibaren Singapur’da kullanılamayacak. Geçtiğimiz gün bir blog yazısı yayımlayan borsa, Singapur Para Otoritesi’ne artık izin istemediğini ve çekilme kararı aldığını belirtti.

luno

Küresel stratejiler üzerinden değerlendirme yaptığını belirten Luno, Singapurlu müşterilerinin 19 Haziran’a kadar varlıklarını borsadan çekmesi gerektiğini hatırlattı.

Ayrıca Luno, Singapur’un kripto merkezi olma ve finansal değişim sağlama konusunda potansiyelli olduğunu belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner