Yükleniyor...

Delio’dan Müşterilerine Açıklama

Güney Koreli kripto borç verme platformu Delio, karşı taraf bulaşmasının ardından 14 Haziran'da para çekme işlemlerini durdurmuştu.

delio

Güney Koreli kripto borç verme platformu Delio, karşı taraf bulaşmasının ardından 14 Haziran’da para çekme işlemlerini durdurmuştu.

Delio‘nun şirket yetkilileri, müşterilere zararı telafi etmek için bir plan yapacaklarını belirtti ve para çekme işlemlerini aşamalı olarak devam ettireceklerini ifade etti. Ancak, hasar miktarı ve yöntemi hakkında henüz bilgi verilmedi.

Delio, Müşterilerine Bir Kurtarma Planı Üzerinde Çalıştıklarını Açıkladı

Delio, Güney Kore’nin en büyük kripto kredi firmalarından biri olarak biliniyor. Bununla birlikte şirketin, yaklaşık 1 milyar dolar değerinde Bitcoin’e sahip olduğu beyan ediliyor. Şirket, müşterilerinin fonlarının önemli bir kısmını Güney Koreli kripto getiri platformu Haru Invest’e emanet etmişti.

güney kore

Haru Invest, 13 Haziran’da “dahili denetim süreci” sırasında sağlanan belirli bilgilerin yanlış olduğuna dair şüpheler olduğunu iddia ederek para yatırma ve çekme işlemlerini askıya almıştı. Delio’nun CEO’su Jung Sang-ho, geçtiğimiz hafta yapılan yatırımcı toplantısında Haru Invest’in iflasa doğru gittiğini iddia etti ve Delio’nun zararı telafi etmek için bir plan yapacağını belirtti.

Haru Invest, 14 Haziran’da hizmet operatörü B&S Holdings’e karşı suç duyurusunda bulunmuş ve hukuk davasını sürdüreceğini açıklamıştı. Şirket, müşterilere ve yatırımcılara verdiği endişe ve rahatsızlıktan dolayı özür diledi. Şirket, bu konuda çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner