Yükleniyor...

Deneyimli yatırımcıdan iddialı Bitcoin tahmini: Altı haneyi görebilir

Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, Bitcoin'in 2024 yılını mevcut değerinden çok daha yüksek bir seviyede bitireceğini iddia etti.

Deneyimli yatırımcıdan iddialı Bitcoin tahmini Altı haneyi görebilir

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’in 2024 yılını mevcut değerinden çok daha yüksek bir seviyede bitireceğini iddia etti.

CNBC’ye konuşan ünlü yatırımcı, spot Bitcoin ETF’lerle birlikte benimsenmenin artacağını ve bunun bir yükseliş momentumuna yol açacağını iddia etti.

Novogratz, şunları söyledi:

“Genel olarak ETF alıcılarının arzı piyasadan çektiğini düşünüyorum Bu sebeple Bitcoin’in yılı çok daha yüksek bir seviyede tamamlayacağına inanıyorum.”

Faiz oranları kritik

Novogratz, Fed’in faiz oranlarını düşürmesi halinde BTC’nin altı haneli rakamlara ulaşma potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

“Piyasalar yeni alıcıların girmesiyle daha öngörülemez bir hale bürünüyor. Göreceli bir şekilde kısa bir süre içinde eski yüksek seviyeleri tekrardan test edeceğimizi düşünüyorum. Eğer 69.000 dolara yaklaşılırsa, genellikle ilk seferde geçmeyi başaramazsınız. Önce dokunacaksın sonra onca yolu geri döneceksin.
Ancak 69.000 doları kırdığınızda 125.000 dolar veya 150.000 dolara kadar çıkabilir. Olması gereken ne olursa olsun, Fed bir yerde faiz oranlarını düşürmeye başlayabilir.

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada, Bitstamp verilerine göre 51.116 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner