Yükleniyor...

Yapay Zeka (AI) coin’leri boğaya adım attı: Soluksuz yükseliyorlar!

Her geçen gün daha fazla talep gören AI coin'leri, NVIDIA'nın kazanç raporunu açıklamasıyla beraber patlama yaptı.

yapay zeka 2

Her geçen gün daha fazla talep gören AI coin’leri, NVIDIA‘nın kazanç raporunu açıklamasıyla beraber patlama yaptı.

OpenAI‘ın yeni video oluşturma aracı Sora‘yı duyurması ve ardına gelen NVIDA‘nın kazanç raporu eşliğinde birer birer patlama yapan AI coin’leri, piyasayı esir aldı. Bitcoin’in de (BTC) iyi bir seviyede fiyatlamasını fırsat bilen AI projeleri, soluksuz yükselmeye devam ediyor. 2024’e Damga vuracak trendler arasında gösterilen Yapay Zeka, güncel süreçte en çok talep gören ve en kullanışlı alan olarak karşımıza çıkıyor. Bu alanda faaliyet gösteren projeler ise şimdiden boğa koşusuna başlamış durumda.

Yükselenler listesinin yarısını Yapay Zeka (AI) oluşturdu!

CoinMarketCap’ten alınan veriler doğrultusunda son 24 saatte pek çok AI coin’i yükselişe imza attı. Karışık bir şekilde alınan sıralamada ilk 10’da beş tane AI projesi yer aldı. Bu projeler sırasıyla AGIX, RNDR, GRT, WLD ve FET oldu. BTC’nin 21 Şubat’ta düzeltme vermesinden sonra hızlı bir şekilde toplayan AI coin’leri, trendin ne kadar güçlü ve istikrarlı olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Yapay Zeka alanında yaşanacak olumlu gelişmeler, BTC’nin 53.000 doların üzerinde kalıcılık sağlaması veya BTC dominasyonunun azalması halinde AI temelli kripto paralar ateşi daha da yakabilir. Geçmiş dönemlerde Metaverse ve NFT gibi birçok güçlü trende şahitlik etmiştik. Günümüze bakıldığında bu tahta AI oturacak gibi görünüyor. Boğa sezonuna şimdiden giriş yapan AI coin’leri ise piyasanın yukarı yönlü gidişatından oldukça faydalanacaktır.

Ekran Resmi 2024 02 22 08.33.48

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner