Yükleniyor...

DenizBank, Girişimcilik Programı Sertifikalarını NFT Şeklinde Dağıttı

DenizBank NEOHUB iş birliğiyle, Banka çalışanlarına özel hayata geçirdiği Girişimcilik Programı'nın sertifikalarını, NFT olarak dağıttı.

denizbnk NFT Sertifika

DenizBank NEOHUB iş birliğiyle, Banka çalışanlarına özel hayata geçirdiği Girişimcilik Programı’nın sertifikalarını, NFT olarak dağıttı. DenizBank bu alanda bir ilki gerçekleştirdi.

DenizBank’ın yaptığı açıklamaya göre, Banka, ekosistem içerisinde katma değerli işler oluşturmak ve bu amaçla girişimcilere destek vermek üzere iştiraki NEOHUB ile Banka’nın eğitim platformu Deniz Akademi aracılığıyla Girişimcilik Sertifika Programı başlattı.

Program, 7 uzman eğitmenin A’dan Z’ye girişimcilik üzerine verdiği dersler ile toplam 10 hafta boyunca devam etti. Katılımcılar, programda, ihtiyaçları ve hedeflerine göre özelleştirilmiş gelişim haritalarına uygun mentor desteği aldı. Katılımcılar, 9 modülde toplam 480 dakika eğitimi tamamladı. Demo Day etkinliğinde yatırımcı sunumları ile jürinin karşısına çıkarak mezun olduktan sonra sertifikalarını NFT olarak aldı.

“38 Şanslı Katılımcı Torunlarına Bile Miras Bırakabilecekleri NFT Sertifikalarına Kavuştular

NEOHUB Genel Muduru Gurhan Cam NFT

NEOHUB Genel Müdürü Gürhan Çam, inovasyonu DNA’sında taşıyan bir kurum olarak bugüne kadar hep ekosistemin desteğini alıp birlikte üretmenin ve büyümenin yollarına odaklandıklarını aktararak şu açıklamaları yaptı;

“Bu çatı altında Bankamız bünyesinden çıkan ve kendi ayakları üzerinde durmak isteyen girişimcilerimizi yetiştirmek üzere de Deniz Akademi iş birliği ile Girişimcilik Sertifika Programı’mızı hayata geçirdik. Her zaman geleceğin teknolojilerine odaklanan bir kurum olarak, mezunlarımızın sertifikalarını NFT formatında dağıtmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Son dönemde popülerleşen ve giderek daha da adını duyacağımız blockchain teknolojisinin bizlere kazandırdığı NFT’ler, dijital bir varlığın özgün ve değiştirilemez şekilde saklanarak transfer edilebilmesine olanak sağlıyor. Bu sayede 38 şanslı Denizcimiz, ömür boyu kaybolmayacak, hatta torunlarına miras bırakabilecekleri sertifikalarına kavuştular. NEOHUB olarak sektörümüze yön veren girişim ve yaklaşımlarımız ile girişimcilik ekosisteminin gelişimi için çalışmaya devam edeceğiz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner