Yükleniyor...

Dent (DENT) Coin Nedir?

Dent, mobil veri kullanıcıları için merkeziyetsizleştirilmiş mobil veri operatörüdür.

DENT

Dent, mobil veri kullanıcıları için merkeziyetsizleştirilmiş mobil veri operatörüdür. Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir blockchain projesidir. Platformun yerel kripto para birimi DENT’dir.

DENT projesi Dent Wireless Limited tarafından geliştirilmiştir. Tero Katajainen, şirketi 2014 yılında kurdu. Diğer kurucu ortaklar Mikko Linnamaki ve Andreas Vollmer ise 2017 yılının ortalarında işletmeye katılmıştır.

Gelişmiş ülkelerde mobil veriler üzerine yapılan araştırmalar ve çalışmalar artışa geçmiştir. Bu gelişmeler sonrasında DENT adı verilen bir sanal ekosistem geliştirildi. Bu ekosistem vasıtasıyla klasikleşmiş merkezi operatörlerde olduğu gibi mobil veri alımı, satımı ve ticareti yapma yetkisi DENT sistemine tanınmıştır.

DENT coin, kripto para, mobil veri paketleri için ödeme yapmak veya ödeme almak için kullanılabilir. Aynı zamanda DENT coin, kripto para borsaları aracılığıyla dolar gibi bir fiat paraya dönüştürülebilir. Merkeziyetsiz bir ağ olan DENT, akıllı telefon kullanıcılarına ve platformun tüm katılımcılarına mobil veri satmayı mümkün hale getirmektedir. Platformdaki mobil veri satıcıları, bağış ve DENT coin ile ödüllendirilir. 

DENT 1

DENT’in kullanımı ucuz ve daha kolaydır. DENT, birkaç proje kullanarak internete erişimi kolaylaştırmaya yardımcı olmaktadır. Mobil kullanıcıların, hizmetleri için yalnızca DENT’i telekom sağlayıcılarına göndermeleri gerekir. Bunun yanı sıra veri kullanıcılarının yazılım üzerindeki verileri kolayca aktarabilecekleri, satın alabilecekleri veya satabilecekleri bir paylaşım topluluğu sağlanacaktır.

Dent platformunun kripto parası DENT coin’ler çok sayıda platform üzerinde satın alınabilmektedir. Bunlara örnek vermek gerekirse DENT, Binance başta olmak üzere Gate.io, KuCoin gibi büyük kripto para borsalarında mevcuttur. Binance, Dent token için USDT, BUSD ve ETH işlem çiftlerini sunmuştur. Buna göre kullanıcılar bu platform üzerinden bu kripto paraları kullanarak DENT coin sahibi olabilirler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner