Yükleniyor...

Deprem Bölgesine 1.6 Milyar TL’lik Ödenek Gönderildi

AFAD ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, deprem bölgesine yönelik yaklaşık bir buçuk milyar TL'lik acil durum ödeneği gönderdi.

afad ve aile bakanligi

AFAD ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, deprem bölgesine yönelik yaklaşık bir buçuk milyar TL’lik acil durum ödeneği gönderdi.

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve civar illerde hissedilen depremin etkileri tüm ülke genelinde sürüyor. Tüm ülke, deprem bölgesindeki insanlara ve depremzedelere yardım edebilmek için yoğun mesai harcıyor. Büyük bir tahribata yol açan depremler, destekleri ve yardımları da gerekli kılıyor. Bu kapsamda, AFAD ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan 1.6 milyar TL’lik acil durum ödeneği gönderildi.

AFAD ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Deprem Bölgesine Ödenek Gönderdi

Kahramanmaraş’ta ve civar illerde gerçekleşen depremin ardından, AFAD ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı deprem bölgesinde kullanılmak üzere ödenek gönderdi. Acil durum ödeneği olarak gönderilen miktar yaklaşık 1.6 milyar TL’yi buluyor.

Yapılan açıklamalara göre, deprem bölgesine AFAD’dan 1 milyar 389 milyon 774 bin 16 lira ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından 250 milyon lira olmak üzere toplam 1 milyar 639 milyon 774 bin 16 lira acil durum ödeneği gönderildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x