Yükleniyor...

Deribit, Dubai’ye Taşınıyor

Panama merkezli kripto opsiyon borsası Deribit, küresel genişlemesinin ortasında Dubai'de düzenleyiciden onay bekliyor.

dubai polisi 2 baski nftleri piyasaya suruyor 2

Panama merkezli kripto opsiyon borsası Deribit, küresel genişlemesinin ortasında Dubai’de düzenleyiciden onay bekliyor.

Dünyanın en büyük Bitcoin ve Ethereum opsiyon borsası Deribit, şehirdeki düzenleyiciler oradaki kripto düzenlemeleri korkulukları hakkında daha fazla netlik sağlamaya başladıkça Dubai’ye taşınma planlarını daha da ciddileştirdi.

Kripto Opsiyon Borsası Dubai’ye Taşınıyor

Deribit Baş Hukuk, Uyum ve Düzenleme Sorumlusu David Dohmen, Bloomberg’e verdiği demeçte, borsanın hem yerel işe alımlardan hem de şirketin mevcut çalışanlarından oluşan 10 kişilik bir ekibin görev yaptığı bir Dubai ofisi açmayı planlandığını söyledi. Şirketin Dubai’ye taşınması Dubai düzenleyicilerinin kararlarınca en kısa sürede gerçekleşebilir.

Dohmen, Panama borsasının Brezilya, İngiltere ve Singapur’a da genişleme planları olduğunu da aktardı.

Dubai, piyasadaki zorlu geçen bir sürecin ardaından düzenleyicilerden daha iyi muamele görmek isteyen kripto şirketleri için ileri görüşlü bir merkez olarak odakları üzerine topladı. Son aylarda Dubai, Binance, Bybit ve Komainu gibi kripto para borsalarına lisans verdi.

Dubai bu hamleleriyle birlikte çalışmalarını genişletmeyi hedefleyen operasyonlar için biçilmiş kaftan olma yolunda ilerliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner