Yükleniyor...

Bithumb Sahibine Tutuklama Kararı

Güney Kore'nin en büyük kripto para borsası Bithumb'ın başı dertten kurtulmuyor.

bithumb

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası Bithumb’ın başı dertten kurtulmuyor.

Son gelişmelerden biri ise kripto para borsasının sahibi Kang Jong-Hyeon için tutuklama kararının çıkarılması oldu.

Bithumb’ın Sahibi Kang Jong-Hyeon İçin Tutuklama Kararı Çıktı

Kripto para borsası Bithumb’ın başı dertten kurtulmuyor. Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Bithumb’ın sahibine Güney Kore’li yetkililer tarafından tutuklama kararı çıkarıldı. Borsanın sahibi Kang Jong-Hyeon, Bithumb’a bağlı birkaç şirketin hisse senedi fiyatlarının manipüle edilmesine bağlı olarak suçlamalarla karşı karşıya.

Güney Kore basınında çıkan bazı haberlere göre, Kang Bithumb bağlı kuruluşlarındaki diğer yöneticilerle Seul Güney Bölge Savcılığı Mali Soruşturma Bölümü tarafından zimmete para geçirme ve güveni kötüye kullanma sebepleriyle suçlandı. Bu suçlamalar, Sermaye Piyasası Kanunu kapsamındaki Belirli Ekonomik Suçların ve Kanuna aykırı hileli işlemlerin Ağır Cezaları Hakkında Kanun kapsamına girer nitelikte.

Davaya sahil olan bağlı şirketlerden ikisi Inbiogen ve Bucket Studio olarak belirtildi. Her iki şirketin de CEO’su Kang Jong-Hyeon’ın küçük erkek kardeşi olan Kang Ji-Yeon’dan başkası değil. Ek olarak, Inbiogen ve Bucket Studio’nun hisse senedi fiyatlarının dönüştürülebilir tahvil ihracı yoluyla manipüle edildiği süreçte yer aldığından da şüpheleniliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner