Yükleniyor...

Dev Borsanın CEO’su: 10 Yıl İçinde 1 Milyar Kişi Blockchain Ekonomisine Katılacak

Kripto borsası Coinbase'in kurucu ortağı ve CEO'su Brian Armstrong, yaptığı açıklamada, 10 yıl içinde 1 milyar kişinin Blockchain sistemine katılacağını söyledi.

Coinbase CEO Brian Armstrong Bitcoin

Kripto borsası Coinbase’in kurucu ortağı ve CEO’su Brian Armstrong, yaptığı açıklamada, 10 yıl içinde 1 milyar kişinin Blockchain sistemine katılacağını söyledi.

37 yaşındaki milyarder, Forbes’a yaptığı açıklamada, daha küresel, daha adil ve daha özgür bir finansal ortamı seçen 50 milyon insanın sayısının her geçen yıl katlanarak artacağını ve bu sayının 10 yıl içerisinde 1 milyara çıkacağını iddia etti.

Günümüzde halen ünlü milyarder Warren Buffett, ünlü finansçı Nouriel Roubini gibi kişiler Bitcoin (BTC) ve Blockchain ekosistemine sert bir dille karşı çıkıyorlar. Ancak Armstrong’a göre, bu sistem, daha da gelişmesi ile birlikte herkes tarafından kabul görecek.

Bitcoin’in küresel ekonominin gelişimine ve mevcut eksikliklerini giderme konusunda büyük katkı sağlayacağını belirten ünlü CEO, şimdilik bir değer deposu olarak kullanılan Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda hızlı ve güvenli işlemler için herkes tarafından tercih edileceğini belirtti.

Brian Armstrong’un başında olduğu Coinbase şu anda toplamda 21 milyar dolar değerinde dijital varlığı kontrol ediyor. Bankalar arası dijital para işlemlerinin yapılmasını sağlayan VISA ile Coinbase arasındaki iş birliği sayesinde, bu yıl 800 milyon doların üzerinde bir gelir sağlanması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde VISA, Coinbase kullanıcılara Bitcoin hesap kartı verebilmek için dev kripto borsasını yetkilendirmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner