Yükleniyor...

Dev Kripto Para Borsası Geçen Yıl 520 Milyon Dolar Gelir Elde Etti!

Reuters'in tahminine göre, dev kripto para borsası Coinbase, 2018'de yaklaşık 520 milyon dolar gelir elde etti.

Kripto Para Borsası Coinbase

Reuters’in tahminine göre, dev kripto para borsası Coinbase, 2018’de yaklaşık 520 milyon dolar gelir elde etti.

Haber kaynağı, geçtiğimiz yıl 153 milyon Euro’ya (173 milyon dolar) yükselen borsanın Birleşik Krallık gelirine dayanıyor. Coinbase İngiltere CEO’su Zeeshan Feroz Reuters’e verdiği demeçte, İngiltere tarafındaki işletmenin gelirinin şirketin toplam gelirinin neredeyse üçte biri olduğunu söylemişti. Resmi rakamlar, Coinbase İngiltere’nin geçtiğimiz yıl 6.6 milyon Euro (7.4 milyon dolar) net kar elde ettiğini gösteriyor.

Reuters ayrıca, risk sermayesi şirketlerinin kripto para birimlerine doğrudan müdahil olmaktan çekinmelerine rağmen kripto ve Blockchain alanına milyonlarca dolar yatırım yaptıklarını bildiriyor.

Örneğin, Londra Menkul Kıymetler Borsası Grubu, bu yılın başlarında Nivaura’nın yeni başlayan sermaye piyasaları için 20 milyon dolarlık bir finansman turu başlattı. Diğer büyük yatırımlar arasında New York Borsası’nın ana şirketi olan Intercontinental Exchange’in sahip olduğu dijital varlık platformu Bakkt için 182.5 milyon dolarlık bir destek veren Microsoft VC fonu M12 ve Boston Consulting Group yer alıyor.

Reuters için PitchBook tarafından yapılan araştırmaya göre, bu yıl bugüne kadar endüstriye yaklaşık 850 milyon dolar yatırım yapıldı. Geçen yıl 117 yatırım ile risk sermayesi fonlarının toplamda 2,4 milyar dolar seviyesine ulaştığı görüldü. Bununla birlikte, risk sermayesi fonlarında düşüş söz konusu. Rapora göre, risk sermayesi fonları 2019’da ortalama 6,5 milyon dolar gördü. Geçen yıl bu rakam 8 milyon dolardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner