Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Borsaları Dev Kripto Para Borsası Geçen Yıl 520 Milyon Dolar Gelir Elde Etti!

Dev Kripto Para Borsası Geçen Yıl 520 Milyon Dolar Gelir Elde Etti!

ABONE OL:google-news

Reuters’in tahminine göre, dev kripto para borsası Coinbase, 2018’de yaklaşık 520 milyon dolar gelir elde etti.

Haber kaynağı, geçtiğimiz yıl 153 milyon Euro’ya (173 milyon dolar) yükselen borsanın Birleşik Krallık gelirine dayanıyor. Coinbase İngiltere CEO’su Zeeshan Feroz Reuters’e verdiği demeçte, İngiltere tarafındaki işletmenin gelirinin şirketin toplam gelirinin neredeyse üçte biri olduğunu söylemişti. Resmi rakamlar, Coinbase İngiltere’nin geçtiğimiz yıl 6.6 milyon Euro (7.4 milyon dolar) net kar elde ettiğini gösteriyor.

Reuters ayrıca, risk sermayesi şirketlerinin kripto para birimlerine doğrudan müdahil olmaktan çekinmelerine rağmen kripto ve Blockchain alanına milyonlarca dolar yatırım yaptıklarını bildiriyor.

Örneğin, Londra Menkul Kıymetler Borsası Grubu, bu yılın başlarında Nivaura’nın yeni başlayan sermaye piyasaları için 20 milyon dolarlık bir finansman turu başlattı. Diğer büyük yatırımlar arasında New York Borsası’nın ana şirketi olan Intercontinental Exchange’in sahip olduğu dijital varlık platformu Bakkt için 182.5 milyon dolarlık bir destek veren Microsoft VC fonu M12 ve Boston Consulting Group yer alıyor.

Reuters için PitchBook tarafından yapılan araştırmaya göre, bu yıl bugüne kadar endüstriye yaklaşık 850 milyon dolar yatırım yapıldı. Geçen yıl 117 yatırım ile risk sermayesi fonlarının toplamda 2,4 milyar dolar seviyesine ulaştığı görüldü. Bununla birlikte, risk sermayesi fonlarında düşüş söz konusu. Rapora göre, risk sermayesi fonları 2019’da ortalama 6,5 milyon dolar gördü. Geçen yıl bu rakam 8 milyon dolardı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar