Yükleniyor...

Dev Kripto Para Borsasına Şok Suçlama! BitMEX Kapanacak mı?

ABD federal mahkemesi, BitMEX borsasının sahiplerine kayıtsız bir ticaret platform işletmek ve kara para aklamayı önleme prosedürleri (AML) gibi birçok kuralı ihlal etmekten dolayı dava açtı.

Dev Kripto Para Borsasina Sok Suclama Bitmex Kapanacak mi

ABD federal mahkemesi, BitMEX borsasının sahiplerine kayıtsız bir ticaret platform işletmek ve kara para aklamayı önleme prosedürleri (AML) gibi birçok kuralı ihlal etmekten dolayı dava açtı.

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu, bugün ABD’de uygunsuz bir şekilde faaliyet gösterdiği için BitMEX’e kara para aklama dahil birçok suçlamalarda bulundu.

ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinde açılan davada, borsanın sahipleri kayıtsız bir ticaret platformu işletmek ve kara para aklama ile mücadele prosedürlerini işletmemek gibi birçok unsur ile suçlandı. Borsanın sahipleri Arthur Hayes, Ben Delo ve Samuel Reed, davalılar olarak adlandırıldı ve “BitMEX platformunu kurumsal varlıklar aracılığıyla suç işlemek için” işlettikleri belirtildi.

“Yasa Dışı Faaliyetlerin Kökünü Keseceğiz”

Komisyon Başkanı Heath P. Tarbert, dijital varlıklar türev piyasalarımız ve ekonomimiz için büyük umut vaat ediyor” dedi ve ekledi. “Amerika Birleşik Devletleri’nin bu alanda küresel bir lider olması için, bu davada iddia edildiği gibi yasa dışı faaliyetlerin kökünü kesmemiz zorunludur.”

“Amerika Birleşik Devletleri’nin bu alanda küresel bir lider olması için, bu davada iddia edildiği gibi yasa dışı faaliyetlerin kökünü kesmemiz zorunludur. Yeni ve yenilikçi finansal ürünler, ancak pazar bütünlüğü varsa gelişebilir. Kurallarımıza uyarak doğru şeyi yapan borsalar yerine, kanunları çiğneyen kişilerin avantaj elde etmesine izin veremeyiz.”

BitMEX ise iddialara henüz cevap veremedi.

Dava, İcra Dairesi Dijital Varlık ve Banka Gizlilik Yasası Görev Kuvvetleri tarafından açıldı. Davada ayrıca HDR Global Trading Limited, 100x Holding Limited, ABS Global Trading Limited, Shine Effort Inc Limited ve HDR Global Services (Bermuda) Limited (BitMEX) adlı şirketler de taraf olarak yer aldı.

CFTC, BitMEX’in 11 milyar dolardan fazla Bitcoin yatırımı aldığını ve 1 milyar dolardan fazla ücret kazandığını, bu arada birçok kuralı ise ihlal ettiğini iddia etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner