Anasayfa Borsalar Dev Kripto Para Borsasına Yapılan Saldırı Önlendi!

Dev Kripto Para Borsasına Yapılan Saldırı Önlendi!

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, yaptığı açıklama ile platforma ciddi bir saldırı gerçekleştirildiğini, saldırının son anda önlendiğini duyurdu.

Coinbase, oltalama olarak bilinen phishing saldırısının düzenlendiğini, hiçbir kullanıcının özel anahtarının veya şifresinin çalınmadığını belirtiyor. Saldırıya ilişkin paylaşılan ayrıntılara bakıldığında, popüler internet tarayıcısı Mozilla’nın ikinci bir 0-Day zafiyeti sonrası meydana geldi.

Saldırının ilk ayağı Mayıs ayının sonlarında gerçekleştirilmiş ve onlarca kripto para borsası çalışanı Cambridge Üniversitesine ait gibi gözüken bir hesaptan e-posta almıştı. Resmi Cambridge domain adresinden gelen e-postalar güvenlik filtrelerine takılmadan gelen kutularına düşmüştü.

Söz konusu e-postaları gönderenler daha sonra taktik değiştirdiler ve Haziran ayı ortalarında yeni bir yöntem ile saldırının ikinci ayağında e-postaların içerisinde açıldığında maili açan kişinin bilgisayarına kötü amaçlı yazılım yükleyen bir bağlantı (URL) eklediler.

Coinbase, saldırının üçüncü ayağında yeni e-postaların gelmesinden birkaç saat sonra sistemin durumu tespit ettiği ve diğer kurumlarla beraber organize bir şekilde saldırıyı önlediklerini belirtti. Borsa, saldırının sadece kendilerine dönük olarak yapıldığına dair herhangi bir kanıt bulamadıklarının altını çiziyor.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları