Anasayfa Borsalar Dev Kripto Para Borsasına Yapılan Saldırı Önlendi!

Dev Kripto Para Borsasına Yapılan Saldırı Önlendi!

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, yaptığı açıklama ile platforma ciddi bir saldırı gerçekleştirildiğini, saldırının son anda önlendiğini duyurdu.

Coinbase, oltalama olarak bilinen phishing saldırısının düzenlendiğini, hiçbir kullanıcının özel anahtarının veya şifresinin çalınmadığını belirtiyor. Saldırıya ilişkin paylaşılan ayrıntılara bakıldığında, popüler internet tarayıcısı Mozilla’nın ikinci bir 0-Day zafiyeti sonrası meydana geldi.

Saldırının ilk ayağı Mayıs ayının sonlarında gerçekleştirilmiş ve onlarca kripto para borsası çalışanı Cambridge Üniversitesine ait gibi gözüken bir hesaptan e-posta almıştı. Resmi Cambridge domain adresinden gelen e-postalar güvenlik filtrelerine takılmadan gelen kutularına düşmüştü.

Söz konusu e-postaları gönderenler daha sonra taktik değiştirdiler ve Haziran ayı ortalarında yeni bir yöntem ile saldırının ikinci ayağında e-postaların içerisinde açıldığında maili açan kişinin bilgisayarına kötü amaçlı yazılım yükleyen bir bağlantı (URL) eklediler.

Coinbase, saldırının üçüncü ayağında yeni e-postaların gelmesinden birkaç saat sonra sistemin durumu tespit ettiği ve diğer kurumlarla beraber organize bir şekilde saldırıyı önlediklerini belirtti. Borsa, saldırının sadece kendilerine dönük olarak yapıldığına dair herhangi bir kanıt bulamadıklarının altını çiziyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Avatar
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları