Anasayfa Bitcoin (BTC) Dünyanın En Büyük Bitcoin Madencilik Tesisi Açıldı!

Dünyanın En Büyük Bitcoin Madencilik Tesisi Açıldı!

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik tesisi Blockstream tarafından açıldı. Kripto para dünyasının en çok tanınan firmalarından olan Blockstream’in tesisi duyurmasından hemen sonra dünya devi Fidelity ve LinkedIn‘in kurucu ortağı Reid Hoffmanda tesisin müşterisi olmayı talep etti.

Blockstream Mining ismi verilen yeni madencilik tesisiyle birlikte BetterHash tabanlı madencilik havuzu Blockstream Pool tanıtıldı.

Tesis müşterilerine saatte 300 bin kilowatt enerji sağlayacak ve söz konusu enerji miktarı ile Bitmain’in AntMiner S17 Pro gibi üst düzey ASIC madencilik cihazlarından 100 bin tanesine güç vermeye yetecek düzeyde. Bu sayıdaki madencilik cihazı Bitcoin ağında yaklaşık 6 milyon terahash’lik bir madencilik gücüne sahip.

Dr. Adam Back’in önderliğindeki Blockstream ilk madnecilik tesisini Georgia içerisinde kurdu. Şirket Kuzey Amerika bölgesi boyunca tesislerinin sayısını arttırmayı planlıyor. Blockstream kendi madencilik tesislerinin küresel Bitcoin hashrate’inin yüzde 1’ini oluşturduğunu iddia ediyor.

Son dönemde artan Bitcoin hashrate’ine rağmen şirketin bununla mücadele etmede oldukça kararlı olduğu görülüyor.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları