Yükleniyor...

Dünyanın En Büyük Bitcoin Madencilik Tesisi Açıldı!

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik tesisi Blockstream tarafından açıldı.

Blockstream Bitcoin Madencilik Tesisi

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik tesisi Blockstream tarafından açıldı. Kripto para dünyasının en çok tanınan firmalarından olan Blockstream’in tesisi duyurmasından hemen sonra dünya devi Fidelity ve LinkedIn‘in kurucu ortağı Reid Hoffmanda tesisin müşterisi olmayı talep etti.

Blockstream Mining ismi verilen yeni madencilik tesisiyle birlikte BetterHash tabanlı madencilik havuzu Blockstream Pool tanıtıldı.

Tesis müşterilerine saatte 300 bin kilowatt enerji sağlayacak ve söz konusu enerji miktarı ile Bitmain’in AntMiner S17 Pro gibi üst düzey ASIC madencilik cihazlarından 100 bin tanesine güç vermeye yetecek düzeyde. Bu sayıdaki madencilik cihazı Bitcoin ağında yaklaşık 6 milyon terahash’lik bir madencilik gücüne sahip.

Dr. Adam Back’in önderliğindeki Blockstream ilk madnecilik tesisini Georgia içerisinde kurdu. Şirket Kuzey Amerika bölgesi boyunca tesislerinin sayısını arttırmayı planlıyor. Blockstream kendi madencilik tesislerinin küresel Bitcoin hashrate’inin yüzde 1’ini oluşturduğunu iddia ediyor.

Son dönemde artan Bitcoin hashrate’ine rağmen şirketin bununla mücadele etmede oldukça kararlı olduğu görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner