Yükleniyor...

Yerli Kripto Para Borsası Bayebit Kepenk Kapattı!

Yerli kripto para borsalarından Bayebit, bugün yaptığı duyuru ile platformun saldırıya uğradığını açıkladı.

Yerli Kripto Para Borsası Bayebit

Yerli kripto para borsalarından Bayebit, bugün yaptığı duyuru ile platformun saldırıya uğradığını açıkladı. Borsa, kullanıcılarının bir kısmının fonlarının söz konusu saldırıdan etkilendiğini belirtti.

Bayebit’in yaptığı açıklamadaki en dikkat çekici kısım ise yaşanan saldırı sonrası meydana gelen kayıpların ardından borsacılık faaliyetlerine son vermesi oldu. Öte yandan kredi kartı ile alım işlemlerinin devam edeceğinin belirtilmesi ise kafaların karışmasına neden olmuş durumda.

Borsanın yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

“10.08.2019 Günü saat 13:00 sıralarında borsamız kötü niyetli kişiler veya kişilerce hacklenmiş olup siz değerli üyelerimizin bir kısmının hesabı zarara uğratılmıştır.

Bu nedenle şirketimiz borsacılık faaliyetlerine son vermiştir.

Zarara uğratılan üyelerimizin tüm mal varlıkları şirketimizce karşılanmış olup hiçbir üyemiz mağdur edilmeyecektir.

Borsamızda Alım-Satım Tahtaları kapalıdır.

Üyelerimiz coin/tl varlıklarını 17.08.2019 tarihine kadar çekebiliriler.

SİZ DEĞERLİ ÜYELERİMİZİN GÜVENLİĞİ İÇİN COİN/TL ÇEKİM TALİMATLARI DETAYLI KONTROLLERDEN SONRA ONAYLANACAĞINDAN GECİKMELER YAŞANABİLİR.

Kredi kartı ile kripto para alım işlemleri devam etmektedir.

Yapılan bu kötü niyetli saldırı nedeni ile ilgili yasal süreç başlatılmış olup, 9 aydır faaliyetini sürdürdüğümüz borsa işlemleri sürecinde bizimle olan tüm üyelerimize teşekkür ederiz .

Yine Belirtmek isteriz ki; hiçbir üyemiz mağdur edilmeyecektir. Anlayışınız İçin teşekkür ederiz.

Saygılarımızla”

Borsa, hiçbir üyenin mağdur edilmeyeceğini, çalınan fonların şirket tarafından karşılandığını veya karşılanacağını taahhüt ediyor. Ayrıca borsadaki kripto para veya TL çekme işlemleri 17.08.2019’a kadar devam edecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner