Yükleniyor...

Dibin Dibi Geliyor: Altcoin’ler Yakında Çökebilir!

Kripto para piyasası Mart ortalarında yaşadığı en büyük düşüşünden keskin bir şekilde toparlandı, ancak son günlerde altcoin piyasasında yaşananlar, altcoin’lerin yakında acımasız bir düzeltme içinde olabileceğini gösteriyor.

Dibin Dibi Geliyor Altcoin’ler Yakında Çökebilir

Kripto para piyasası Mart ortalarında yaşadığı en büyük düşüşünden keskin bir şekilde toparlandı, ancak son günlerde altcoin piyasasında yaşananlar, altcoin’lerin yakında acımasız bir düzeltme içinde olabileceğini gösteriyor.

Bir altcoin sezonunun geleceğine dair yeşeren umutlara rağmen, bir analist, Altcoin’lerin muhtemelen hayal edilebilenden çok daha düşük seviyelere ulaşabileceğini düşünüyor, çünkü Bitcoin dominance (hakimiyet) gittikçe güç kazanıyor.

Büyüyen Bitcoin Hakimiyeti ve Altcoin Piyasası

Bitcoin’in hakimiyeti bu yılın çoğunda istikrarlı bir yükseliş trendi gösterdi. Messari tarafından sağlanan verilere göre, BTC’nin hâkimiyeti şu anda %68,66’da.

Bu, yatırımcıların paralarını altcoin’ler den çektiğini ve bunun yerine BTC’ye tahsis ettiğini gösteriyor. Bu eğilim, yakın zamanda portföyünün %100’ünü Bitcoin’e tahsis eden Quantum Economics’in Mati Greenspan gibi uzun vadeli yatırımcılarda görülebilir. Dahası, Wall Street hedge fon yöneticileri yüklü miktarda BTC yatırımlarıyla kripto piyasasına giriyor.

Ayrıca, Bitcoin’e karşı işlem yapan altcoin fiyatlarına baktığınızda, altcoin fiyatlarının çoğunun karşılaştırmalı kripto para birimine karşı düştüğünü göreceksiniz.

“Altcoin’ler Yakında Çökebilir!”

Kripto para analisti Moniker Pentoshi yakın tarihli bir tweet’inde altcoin’lerde bir teslimiyetin olabileceğini belirtti. Grafiklerine dayanarak, ETH’nin 2016’dan bu yana görülmeyen seviyelere gidebileceği anlaşılıyor.

Aslında analist, Ripple’in XRP’si ve Litecoin’de (LTC) dahil olmak üzere altcoin’ler için henüz en kötüsünün gelmediğine inanıyor. Ancak, böyle bir senaryonun daha sonra altcoin yatırımcılarına büyük fırsatlar sağlayabileceğini de sözlerine ekliyor.

BTC, Bir Altcoin Sezonuna Yol Verecek Mi?

Birçok trader, altcoin fiyatlarının katlanarak değer artışı yaşadığı için 2017 boğa piyasası sırasında oldukça iyi kârlar elde etti. Örneğin, Ripple’ın XRP’si, Ocak 2018’de daha sonra 3 doların üzerine çıkarak %1.000.000’dan fazla arttı.

Yatırımcılar o zamandan beri benzer bir azgın altcoin rallisi için beklemektedirler. Bu altcoin’lerin hepsi için geçerli olduğu anlamına gelmez. Sağlam bir faydaya ve sağlam bir topluluğa sahip olanlar, bir sonraki büyük ralliye kadar güçlü kalacaktır. Ayrıca, altcoin çöküşüne sebep olacak şekilde ilerleyen Bitcoin, bir altcoin rallisi için en uygun ortamı oluşturabilir.

Bununla birlikte, BTC, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşana ve yeni yatırımcıları çekene kadar tam bir altcoin sezonunun gerçekleşme olasılığı düşüktür. Kripto para analisti Salsa Tekila bu konu hakkındaki görüşlerini şu şekilde açıkladı:

Umarım BTC önümüzdeki aylarda altcoin’leri tamamen ele geçirir ve altcoin sezonu için mükemmel koşullar oluşturur. Bitcoin yeni bir ATH belirlerse kripto para piyasasına çok fazla görünürlük kazandıracak ve yeni gelen perakende yatırımcılar 1 BTC almaktan ise daha çok alabilecekleri XRP gibi altcoin’lere yöneleceklerdir.

https://twitter.com/SalsaTekila/status/1260957407628451843

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner