Yükleniyor...

Digital Currency Group’un Kayıpları 1 Milyon Doları Aştı!

FTX borsasının çöküşünden sert etkilenen Digital Currency Group (DCG), kayıplarının 1 milyon doları aştığını belirtti.

kriz

FTX borsasının çöküşünden sert etkilenen Digital Currency Group (DCG), kayıplarının 1 milyon doları aştığını belirtti.

Geçtiğimiz sene yaşanan FTX krizi, kripto sektörünü her alanda kötü etkilemişti. Gerçekleşen skandal olay sonrası risk sermaye şirketi DCG, yaşanılan kayıpların değer olarak 1 milyon doları aştığını bildirdi. DCG özellikle, kripto hedge fonu olan Three Arrows Capital’in (3AC) çöküşüyle ciddi anlamda zarara uğramıştı. 2022 yılında kripto sektöründe yaşanan skandal olaylar, sektörün her alanına zarar vermiş durumda ve bu zararların yartattığı etkiler de devam ediyor.

DCG, Yapıtğı Açıklamalar ile Zararların Devam Ettiğini Belirtti!

bankruptcy

Ünlü kripto borsası FTX’in iflasından sonra büyük zarar gören DCG, bünyesinden bulundurduğu birçok şirketin de zararlarının devam ettiğini ifade etti. Özellikle 3AC’ye değinen DCG, geçtiğimiz sene şirketin yaşadığı toplam kaybın 1 milyar doların üzerinde olduğunu açıklamış oldu.

Ayrıca DCG’nin 2022 yılı son çeyrek rapolarına göre, zararların devam ettiğini ve 1,1 milyar dolar değerinde net kaybın olduğunu ifade etti. DCG, geçtiğimiz sene için açıkladığı dördüncü çeyrek raporunda, şirket gelirlerinin yaklaşık olarak 143 milyon dolar olduğunu ifadelerine ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner