Yükleniyor...

Disney, Metaverse Konusunda Ne Düşünüyor?

Disney bugün, spor yayın portföyünü genişletme planlarını yineledi ve Disney patronu Bob Chapek, şirketin NFL Pazar Bileti için teklif verdiğini doğruladı.

disney metaverse

Disney bugün, spor yayın portföyünü genişletme planlarını yineledi ve Disney patronu Bob Chapek, şirketin NFL Pazar Bileti için teklif verdiğini doğruladı. Disney ayrıca ürünlerini spor merkezli özelliklerle, metaverse etrafında yenilemeyi planlıyor.

Chapek, CNBC ile yaptığı bir röportajda NFL Pazar Bileti haberlerini doğruladı.

Disney’in Metaverse Planları

Chapek Disney’in metaverse planlarına da değindi. Ayrıntı vermeden metaverse’ün Disney’in gündeminde olduğunu şu ifadelerle anlattı;

“Metaverse’ün gelecek olduğunun farkındayız. Buna istediğinizi diyebilirsiniz, buna metaverse diyebilirsiniz, buna fiziksel ve dijital deneyimlerin karışımı diyebilirsiniz, bence Disney’in mükemmel olması gerektiğini düşünüyorum. Bunun gittiğinin farkındayız. İster bir spor etkinliği olsun, ister bir eğlence sunumu olsun, yalnızca oynatmaya sahip olduğunuz pasif türden bir deneyimden daha az ve daha çok etkileşimli, ileriye dönük, aktif olarak meşgul bir tür deneyim olacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner