Yükleniyor...

Dogecoin (DOGE) Fiyat Tahminleri: Uzmanların 2020-2030 Yılı DOGE Öngörüleri

Dogecoin, kripto para kullanıcılarının online para transferi yapmalarına olanak tanıyan merkeziyetsiz bir kripto para birimidir.

dogecoin fiyat tahmini

Dogecoin, kripto para kullanıcılarının online para transferi yapmalarına olanak tanıyan merkeziyetsiz bir kripto para birimidir. İlginç bir şekilde, Dogecoin’in ortaya çıkmasına hepimizin bildiği bir espri neden oldu.

Dogecoin (DOGE) Nedir?

Litecoin kod tabanını tasarlamayı içeren eğlenceli bir proje olarak başlayan şey, sonunda 300 milyon dolarlık piyasa değerine sahip bir coin haline geldi. DOGE, güçlü topluluk desteğinin harikalar yaratabileceğini mükemmel bir şekilde simgeliyor.

Dogecoin‘in öne çıkan özelliği, 2013’te viral olan bir Shiba Inu köpeği resmine sahip bir internet meme’i olan ‘Doge’ adlı maskotu. Daha önceki Dogecoin sürümlerinin Litecoin emsalleriyle çok az farkı vardı. Artık bloklar, Litecoin’e kıyasla Dogecoin’de çok daha hızlı oluşturuluyor. Dogecoin ruhuna kazınmış eğlenceli unsur, sosyal medyada oldukça dikkat çekiyor. Aslında, kripto para, kripto ve blok zinciri topluluğu dışında da oldukça popüler. Perakende zincirleri de dahil olmak üzere genel ödemelerde kabul görmesine bu yüzden şaşmamalı.

Dogecoin yolculuğuna 2013’te başladı ve 2020’de hala aynı popülerliğe sahip. Aslında bu değişken kripto para birimi dünyasında uzun bir görev süresi. Piyasadaki ilk 30 dijital para birimi arasında yer almak, güvenilirliği ve meşruiyet oranının kesinlikle yüksek olduğunu gösteriyor.

DOGE

2020 Dogecoin Fiyat Tahmini

2020 yılı genel olarak kripto para birimlerine karşı nazik olmadı. Çoğu kripto para, ömürlerinin en düşük noktasına dokundu ve Dogecoin de bunu yaşadı.

Bununla birlikte, dijital para birimleri Covid-19 ekonomik fırtınasını geleneksel varlıklara kıyasla daha iyi atlattı. Aslında Bitcoin, Mart ayı piyasasındaki kargaşa sırasında güçlü durdu ve kayıplarının çoğunu oldukça hızlı bir şekilde telafi etti.

2020 söz konusu olduğunda, Dogecoin muhtemelen önümüzdeki birkaç ay içinde daha da yükselmek için konsolidasyonunu tamamlayacak. DOGE’un günlük hayatta ödeme yöntemi olarak kullanılması artarsa kitleler arasında benimsenmesini artıracaktır. AllGamer ve eGifter dahil düzinelerce çevrimiçi perakende satıcı ve platform artık Dogecoin ile ödeme kabul ediyor. DOGE, Temmuz 2020’nin başlarında 0,004 dolara yükseldi, ancak o zamandan beri 0,0027 dolara geriledi.

Dogecoin’in benimsenme hızı ve yönü Tron ve IOTA’ya benziyor. Kripto paranın ilk 25 kripto sıralamasına girişi oldukça hızlı gerçekleşti ve bu da teknik ve sosyal becerisini yansıtıyor. Şimdi 2020 Dogecoin fiyat tahminlerine odaklanmamız gerekiyor.

Şu anda, kripto para, yükseliş hareketi geri dönerse, yıl sonunda 0.03 dolara ulaşacak şekilde ayarlanmış maksimum Dogecoin fiyatı ile 0.02 dolar civarında geziniyor. Bu yıl, piyasalar iyimser kaldığı sürece Dogecoin’in fiyatı 0,03 dolara ulaşabilir.

İnsanlar pratik değerinin ve DOGE’nin ana akımdaki öneminin farkına vardıkça, altcoin muhtemelen yıl içinde daha da artış görecektir.

DOGE 1 Dolara Ulaşacak mı?

Dogecoin’in iyileştirilmesi olasılığı yüksek olarak görülüyor. DOGE’ın temel arka planını göz önünde bulundurursak, topluluk için çok sevindirici şeyler yaşanabilir. Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek fiyatı 0,017491 dolara çıkan Dogecoin, beklenmedik bir şekilde şaşırtıcı bir şekilde % 1,442 oranında yükselmişti.

Mevcut piyasa hacmine daha yakından bakalım. Dogecoin fiyatının artması için arz ve piyasa değeri önemli hususlardır. 1 dolara çıkabilmesi için için %513,66 oranında artış gerekmektedir. Bununla birlikte, aktif kullanıcı sayısı çok önemli bir faktör çünkü gerçekte kullanılan yalnızca birkaç kripto para var. Bazı analistlere göre Dogecoin’in benimsenmesi arttıkça fiyatı da yaklaşık birkaç yıl içinde 1 ila 3,5 dolara ulaşabilir. Tabi bu oldukça zor görünüyor ama yine de umudunu kaybetmeyen birçok analist var.

Dogecoin’in İleride Değeri Ne Olacak?

Şimdi 2020 Dogecoin fiyat tahmininin temeline bakalım. 30 Mart’ta Dogecoin cari fiyatı 0,001704 dolardı. Dogecoin fiyatı, önceki tahmin fiyat noktasından yaklaşık 22,5 saat sonra %11,73 artış olan 0,001904 dolara çıktı. DOGE, daha sonra düşüş yaşadı. 2 Nisan’a kadar Dogecoin fiyatı %15.18’lik bir iyileşme gösterdi ve bu da o hafta 0.001988 dolardan en yüksek Dogecoin fiyatına ulaşmasına yol açtı.

Grafiğe bakıldığında, Dogecoin değeri yükseliş eğilimi, tarihsel modeline paralel olarak azalan bir kanalın üzerine kırılmış gibi görünüyor. Bununla birlikte, Dogecoin tahmininin 0,0019 dolar fiyat noktasında reddedilmesine yol açabilecek çok fazla süreklilik olmadı.

WalletInvestor’ın verilerine göre pozitif bir eğilim DOGE fiyatını artıracaktır. Fiyat tahmin analizi sitesi, DOGE oranın 0,00368 dolara yükseleceğini ortaya koyuyor. CryptoGround ayrıca 2020 için 0,003 dolara kadar spekülasyon işaretine sahip benzer bulgulara sahip.

doge fiyati

2025 Dogecoin Fiyat Tahmini

İlerki yıllarda Dogecoin muhtemelen ayakta kalmaya devam edecektir ve önümüzdeki 5 yıl içinde değer kaybetmeyebilir. WalletInvestor’a göre, pozitif bir DOGE fiyat trendi olacak. Dogecoin için yaygın bir tahmin tahmini, 2025 yılına kadar fiyatının önemli ölçüde 0.0184 dolara yükselebileceğidir.

CryptoGround fiyat tahmini WalletInvestor’dan uzak değil. Kurum içi derin öğrenme algoritmasını kullanan sisteme göre Dogecoin, 2025 yılına kadar 0,0141 dolarlık bir DOGE fiyatı sağlayabilir.

2030 Dogecoin Fiyat Tahmini

DOGE için daha uzun vadede bir fiyat tahmini yapmak birçok faktörü içerir. Fiyat 0’ı görebilir  ya da yeni zirvelere dokunabilir. Sadece Dogecoin fiyat tablosunu veya teknik analizini incelemek yeterli değildir. Bu, bir kripto para biriminin temellerinin devreye girdiği yerdir.

2030 DOGE fiyat tahmini, kripto para birimi oldukça güçlü temeller sergilediği için kesinlikle umut verici görünüyor. Ortaklıklar ve işbirlikleri, kripto paranın benimsenme oranında bir iyileşmeye yol açan blok zincirine daha fazla değer katacak. Önümüzdeki on yıl için pozitif Doge fiyat tahmini, onu 0,2 dolar aralığına koyuyor.

Dogecoin’in 10 Yılda Değeri Ne Olacak?

Bundan 10 yıl sonrası Dogecoin fiyat tahmini açısından geniş bir kapsam. Ama buna temel bir tahmin perspektifinden bakmaya çalışılabilir. DOGE başlangıcından beri kripto para topluluğunun en popülerlerinden biri.

Bugün 0,00194680 dolarlık bir Dogecoin fiyatına rağmen, Dogecoin’in kararlı kitlesi bunu Pakistan, Bangladeş, Pakistan ve Filipinler gibi diğer ülkelerde alternatif ödeme seçenekleri olarak kullanıyor. Mevcut fiyat tahminleri yaklaşık 10 yıl içinde sağlam ve kararlı kalırsa, Dogecoin yeni bir yüksek seviyeye ulaşabilir. Herhangi bir altcoin belirli bir süre içinde üssel olarak artabileceğinden, bu da doların değerinin önemli ölçüde artabileceği anlamına gelebilir.

2040 Dogecoin Fiyat Tahmini

2040 için DOGE fiyat tahmini, herhangi bir standarda göre uzun bir tahmin. Son 5 yılda gördüğü tüm olumlu gelişmeler göz önüne alındığında kripto para biriminin gelecekte de başarılı olabileceği ifade ediliyor. DOGE’un finansal mekanizmalar denizinde çalışan daha geniş bir kripto para grubuna entegre olma olasılığı yüksek. Bu, Dogecoin’in değerini katlayarak artırabilir. 2040 yılına kadar Dogecoin için analistler 2 dolarlık bir tahminde bulunuyor.

Dogecoin Satın Alınmalı mı?

DOGE için herhangi bir tavsiye yapmak doğru olmaz. Kişilerin analizleri okuyarak kendi düşünceleri ve bilgilerine göre yatırım yapmaları gerekmektedir. Fakat herkes çok sayıda DOGE alırsa, DOGE’un fiyatının yükseleceği de aşikardır. Bazı DOGE fanlarına göre Bitcoin de aynı şekilde başlamıştır. Dogecoin eğer uygulanabilir hale gelirse, ücreti de yükselişe girebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner