Yükleniyor...

Dogecoin (DOGE) Kripto Para Dünyasında Popülerleşmeye Devam Ediyor

Dogecoin (DOGE) bir "meme" token olmanın ötesine geçmeyi sürdürüyor.

doge

Dogecoin (DOGE) bir “meme” token olmanın ötesine geçmeyi sürdürüyor. NBA’in en önemli takımlarından olan Dallas Maverics, biletler ve çeşitli ürünler için Dogecoin ile ödeme yapılmasına olanak sağlayacağını duyurdu.

Açıklama Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban’dan geldi. Cuban yaptığı açıklamada “bazen iş hayatında eğlenceli şeyler yapmak gerekir” ifadelerini kullandı.

Bu gelişme, Dallas Mavericks’in ilk kripto para gelişmesi değil. 2019 yılının Mayıs ayında da Bitcoin (BTC) ile ödeme yapılmasının önünü açmıştı. Tıpkı Bitcoin’de olduğu gibi Dogecoin ile yapılan ödemelerin de BitPay aracılığı ile yapılması planlanıyor.

Ünlü yatırımcı Mark Cuban, kripto paralara olan ilgisi ile tanınıyor. Sıklıkla Twitter’dan Dogecoin’i ilgi duyduğunu açıklayan Cuban, oğluna yatırım yapmayı öğretmek için de Dogecoin kullandığını ifade etmişti.

Dogecoin Yükselişi Sürüyor

Bir meme token olarak ortaya çıkan Dogecoin, artan ilgi ile beraber her geçen gün daha fazla alanda kendisine yer buluyor. Özellikle Elon Musk’ın açıklamalarıyla sıklıkla fiyat arttıran Dogecoin, yakın zamanda Bitcoin ATM’lerinde de yer alacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner