Yükleniyor...

Dogecoin (DOGE) uçuş için gün sayıyor: Gözler kritik bölgede!

Zorlu bir direnç bölgesinden satış yiyerek geri çekilen Dogecoin (DOGE) için geri sayım başlamış durumda.

Fotoram.io 112

Zorlu bir direnç bölgesinden satış yiyerek geri çekilen Dogecoin (DOGE) için geri sayım başlamış durumda.

Bir süredir Elon Musk’tan destek görmemesine rağmen güçlü durmayı başaran Dogecoin (DOGE) kritik bir direnç alanını test ettikten sonra rotasını aşağı çevirdi. Ancak, Bitcoin’deki olumlu gidişatı ve memecoin’lerdeki çılgınlığı ele alırsak, DOGE’nin suyu kaynıyor olabilir.

Memecoin akımının kurucusu olan DOGE hem güncel trende hem de BTC’deki fiyat akışına direkt olarak ayak uydurup, hacimli yükselişlerine başlayabilir. Popüler memecoin şu an için teknik ve temel anlamda net olarak yeşil ışık vermese de negatif bir atmosfer yaratmıyor. DOGE’nin ne olursa olsun ününü koruduğunu düşünürsek, her zaman fiyat takibi kritik bir önem arz edecektir.

Zorlu direnci aştıktan sonra önü açık!

Şimdiye kadar Elon Musk’ın paylaşımlarıyla sık sık yukrı yönlü fiyatlayan DOGE tekrardan böyle bir unsura ihtiyaç duyabilir. 0,10736 – 0,10489 bölgesini aşmakta zorlanan popüler coin, BTC’nin sert yükselişi veya Elon Musk’tan DOGE hakkında gelebilecek bir X gönderisiyle fitili yakabilir. Böyle bir senaryoda kırmızı bölge hacimli bir şekilde kırılıp, 0,13113 dolara kadar artışlar gelebilir. Güncel seviyeden 0,13113 dolara gelebilecek bir artış, yüzde 43,48’lik bir performans anlamına geliyor.

Elon Musk’ın DOGE’ye destek çıkmaması, BTC’nin 40.000 doların altına atabileceği sert fitiller veya dominansın ezici bir üstünlük kurması, DOGE’de haliyle bir satış baskısı oluşturacaktır. Böyle bir senaryoda ise ilk olarak 0,8773 bölgesine gevşeme görülebilir. Satış baskısının şiddetlenmesi halinde ise 0,06849 dolara kadar düşüşler takip edilebilir.

Ekran Resmi 2023 12 21 12.01.58

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner