Yükleniyor...

Dogecoin’den Dolandırıcılığa Karşı Uyarı

Ünlü meme kripto para birimi Dogecoin (DOGE), resmi Twitter hesabından sosyal medya platformunda dolaşan yeni bir dolandırıcılık hakkında bir uyarı yayınladı.

Dogecoinden Dolandiriciliga Karsi Uyari

Ünlü meme kripto para birimi Dogecoin (DOGE), resmi Twitter hesabından sosyal medya platformunda dolaşan yeni bir dolandırıcılık hakkında bir uyarı yayınladı.

2021 yılında hızla popülaritesi artan Dogecoin, yeni iş birlikleriyle kripto hizmetlerinde geniş bir ağa yayılıyor. Fakat ünlülüğün ve bu büyümenin dezavantajları da bulunuyor. Dogecoin’in de başını ağrıtan yeni problemi bilinirliğini kullanan kötü niyetli kişilerin kendini teknik destek gibi tanıtarak kullanıcıları kandırması.

Dogecoin Dolandırıcıları Kendini Teknik Destek Olarak Tanıtıyor

Dogecoin, resmi Twitter hesabından sosyal medyada dolaşan yeni dolandırıcılık yöntemi hakkında kullanıcılarını bilgilendiren bir uyarı yayınladı.

Dogecoin Resmi Desteğinin bulunmadığı belirtilen uyarıda, meme coin adına açılmış bir sahte hesaptan kripto para birimiyle ilgili zorluklar ve sorunlar yaşayanlar için teknik destek hizmeti verildiği aktarıldı. Teknik destek kılığına giren dolandırıcılar, hesap üzerinden iletişime geçtikten sonra kullanıcılardan bir cüzdan kurmalarını isteyerek kandırmaya başlıyor.

Kullanıcılara hesap bilgilerini asla paylaşmamaları gerektiğini aktaran Dogecoin’in karşısındaki dolandırıcı sahte hesabın 2012 yılında (Dogecoin piyasaya sürülmeden önce) oluşturulduğu belirtiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner