Yükleniyor...

DOGE’nin Piyasa Değeri 8 Milyar Doları Geçti

Piyasa değeri olarak onuncu sırada bulunan ve en popüler memecoin olan DOGE'nin piyasa değeri CoinGecko verilerine göre 8 milyar doların üzerinde.

DOGEnin Piyasa Degeri 8 Milyari Gecti

Piyasa değeri olarak onuncu sırada bulunan ve en popüler memecoin olan DOGE‘nin piyasa değeri CoinGecko verilerine göre 8 milyar doların üzerinde.

Piyasada bir dönem sükse yapmış ve yatırımcısına ciddi kazançlar sağlamış olan DOGE’nin piyasa değerinin 8 milyar doları aşmış olması yükselişini engelliyor olabilir mi?

DOGE’nin 8 Milyar Dolarlık Piyasa Değeri Yükselişini Engelliyor Olabilir Mi?

DOGE’nin son 24 saatte CoinGecko verilerine göre yüzde 2,9 yükselişine rağmen birçok kripto para analisti tarafından yüksek piyasa değerine sahip olması olumsuz karşılanıyor. Popüler memecoin’deki yüksek piyasa değeri boğaların kontrolünü geciktirici bir hal alacağı düşünülüyor. Dogecoin analizin hazırlandığı an itibariyle 0,06 dolardan işlem görüyor.

DOGE GACIM
DOGE’nin hacim değişimi Kaynak:Santiment

Dogecoin’in son 24 saatlik işlem hacmi, bu içeriğin hazırlandığı an itibariyle 360 milyon dolar seviyesindeydi.

Diğer ölçümlere bakacak olursak, Dogecoin’in otuz günlük Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere (MVRV) oranı eksi yüzde 5.378 idi. Bu, gerçek ayı piyasasının ortaya çıkması durumunda MVRV’nin daha da kötüleşeceği anlamına geliyordu. Bunun nedeni, MVRV’nin alt sinyali göstermede yardımcı olabilmesidir.

Dolaşımı ve aktif adresleri ise sabit kaldı. Santiment ayrıca 24 saatlik aktif adreslerin 125.890 dolara yükseldiğini gösterdi ve bir günlük tirajı için 1,21 milyar oldu.

doge1
DOGE dolaşım verileri Kaynak: Santiment

DOGE’de Yeni Bloklar Çıkarılmaya Devam Ediliyor

Ayrıca DOGE’de, yeni bloklar çıkarmaya devam ediliyor. DogeCoin verilerine göre, DogeChain  şu anda 4.400.927 blok çıkarıldı. Bu, 8.604.272 ağ zorluğunda yapıldı.

Ayrıca, grafiklerde Dogecoin’in piyasa değerinin yakın zamanda düşmeyeceği yönünde bir duruş olduğu görülüyor. MACD göstergesine göre, Dogecoin’in mevcut momentumu pozitifti. 

MACD, alıcıların kontrolün altında olduğunu gösterdi. Bu baskınlık, 12 ve 26 Üstel Hareketli Ortalamaların (EMA) gücünün pozitif bölgelerde kalmasına yardımcı oldu. Öte yandan, Awesome indikatörü (AO) nötr bir yön gösterdi. Daha fazla yeşil olmasına rağmen, AO kısa vadede alıcıların ivmesini destekledi.

DOGEUSDT 2022 09 22 14 03 02
DOGE indikatör verileri Kaynak: TradingView

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner