Yükleniyor...

Donald Trump Açıklama Yaptı, Bitcoin Yükseldi

Bitcoin (BTC) fiyatı, gece saatlerinde oldukça hareketliydi.

trump konuştu bitcoin yükseldi

Bitcoin (BTC) fiyatı, gece saatlerinde oldukça hareketliydi. BTC sabaha karşı önce bir düşüş yaşadı ardından da bir sıçrama ile 7 bin 200 dolarak kadar yükseldi. Yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre BTC,  7 bin 243 dolardan işlem görüyordu.

Peki ne oldu da BTC’nin fiyatı bir anda 200 dolar birden sıçradı?

Bu konu hakkında net bir yanıt vermek zor olsa da, Donald Trump’ın yaptığı açıklamalarla Bitcoin’in yükselişi arasında bir paralellik olduğunu söylemek mümkün. Bitcoin’in fiyat artışını tetikleyen bu açıklama; İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani’nin ABD tarafından öldürülmesiydi. Bu haberin ardından sadece Bitcoin değil aynı zamanda ham petrol ve altının da değerinde yükselmeler yaşandı.

Bitcoin Neden Yükseldi?

ABD’nin bu hamlesinin iki ülke arasındaki gerilimi tırmandırması, insanların panik yapmasına ve ekonominin ne hale geleceğini bilemedikleri için paralarını BTC’ye yatırmasına neden oldu şeklinde yorumlandı. Bu hareket de doğal olarak Bitcoin fiyatının artmasına yol açtı. Her ne kadar çoğu insan buna inanıyorsa da bazı analistler bu düşüncenin saçmalık olduğunu da ifade ediyor.

Konuyla alakalı açıklama yapan Alex Krüger; “Konuşanlar yakında Bitcoin’in güvenli bir sığınak olduğunu ve yükseleceğini tartışacaklar. Bu mutlak bir saçmalıktır. Her iki yönde de yuvarlak sayılar var. Spekülatörler fiyatları yukarı çekmek için anlatıyı kullanırsa mutlu olurum” ifadelerini kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner