Yükleniyor...

Donald Trump, Ethereum kervanında

2024 seçimleri öncesinde ABD başkan adaylığını açıklayan Donald Trump, finansal raporlara göre dijital cüzdanında Ethereum (ETH) bulunduruyor.

Donald Trump Ethereum

2024 seçimleri öncesinde ABD başkan adaylığını açıklayan Donald Trump, finansal raporlara göre dijital cüzdanında Ethereum (ETH) bulunduruyor.

ABD’de yaklaşan başkanlık seçimleri kripto para birimlerini de etkiliyor. Seçimlerde adayların kripto yaklaşımları ise gündemi meşgul ediyor. Donald Trump, ABD başkan adaylığını açıklayan önemli isimlerden birisi oldu. Son açıklanan finansal raporlara göre Trump’ın kripto varlıkları bulunuyor. Geçtiğimiz aylarda NFT koleksiyonu çıkaran Trump, yüklü miktarda ETH’ye sahip.

Donald Trump, Ethereum tutuyor

ABD, 2024 başkanlık seçimlerine hazırlığını sürdürüyor. Başkanlık seçimleri sonrasında kriptonun gidişatı da şekilde etkilenecek. ABD başkan adaylığını açıklayan Donald Trump ise dijital varlıklara olan yakınlığıyla biliniyor. Daha önce Trump, çıkardığı NFT koleksiyonu ile 9 milyon dolara yakın bir para kazanmıştı.

Finansal raporlara göre, Trump’ın 50 bin ila 500 bin dolara kadar kripto para birimi bulunuyor. Bu miktarın büyük çoğunluğunu ise Ethereum (ETH) oluşturuyor. Trump’ın satışa sunduğu NFT koleksiyonu, ETH biriktirmesinde önemli bir role sahip.

Trump, 2019 yılında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine karşı ilgi duymadığını söylese de geçtiğimiz aylarda başlattığı NFT koleksiyonu dikkat çekmişti. Bu sayede Trump, ETH varlığı bulunanlar kervanına katılmış oldu.

Diğer bir başkan adayı Kennedy Jr da Bitcoin maksimalisti olarak biliniyor. Önemli bir miktarda BTC’ye sahip olan Kennedy, çocukları için de BTC satın alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner