Yükleniyor...

Bitcoin’de Onchain desteği 28.500 neden kritik?

Kripto para piyasası, son zamanlarda tüm zamanların en düşük volatilite seviyelerine ulaşarak dikkat çekici bir sessizlik dönemine girdi.

bitcoin destek direncler

Kripto para piyasası, son zamanlarda tüm zamanların en düşük volatilite seviyelerine ulaşarak dikkat çekici bir sessizlik dönemine girdi. Günlük işlem fiyat aralığı 5% gibi dar bir bant aralığında seyrediyor.

1 1

Ancak, bu sakin dönemin gelecekte yüksek hacimli ve volatil hareketlerle geri dönebileceği olasılığı göz ardı edilmemelidir. Bu açıdan onchain tarafında hem teknik hem de uzun/kısa vadeli yatırımcıların desteklerine göz atarak stratejimizi kurmaya odaklanmak faydalı olacaktır.

2 3
3 2

Uzun vadeli teknik desteklerimiz onchain tarafında, 111DMA, 200DMA, 350DMA ve 200WMA’dır. Bu önemli desteklerin en düşük ve en yüksek seviye bandı 23,3K (200DMA) ile 28,5K (111DMA) arasındadır.

Bitcoin fiyatı 28.500$ üzerinde tutunamadığı takdirde, bu uzun vadeli teknik desteklerden 23.300$’ı test etmesi muhtemeldir.

Bunlara ek olarak kısa vadecilerin ve uzun vadecilerin gerçekleşen fiyatları da destek olarak çok önemlidir. Şu an fiyatın kısa vadecilerin gerçekleşen fiyatlarından destek aldığımız görülüyor. Bu, kısa vadecilerin mevcut fiyat seviyelerini olumlu bir şekilde değerlendirdiğini ve fiyatın bu seviyelerde tutunmaya çalıştığını gösterebilir. Ancak, bu destek seviyesinin kaybedilmesi durumunda, realized price yani gerçekleşen fiyat 20,350$ de kritik bir destek olacaktır.

Sonuç olarak, düşük volatilite dönemi ve yükseliş eğilimi gösteren ancak hacimli yükseliş yaşamayan fiyat hareketleri, onchain analizi ve alt destek seviyelerinin önemini artırıyor. 28.500$ değerini, fiyatın gelecekteki hareketleri için kritik bir nokta olarak kabul edebiliriz. Bu alt destek seviyesini yakından takip etmeli ve olası senaryoları değerlendirerek strateji kurulmalıdır.

Direnç olarak ise dikkat edilmesi gereken yerler, 2 yıllık SMA direnci olan 32.400K seviyesi, potansiyel bir yükseliş senaryosunda kritik bir rol oynuyor. Eğer fiyat bu direnci aşarsa, hedeflenen fiyatlar olan 37.500$ ve 47.000$ seviyelerine doğru hareketin önünü açacaktır.

5 1
6 1

https://glassnode.com/

https://www.lookintobitcoin.com/charts/golden-ratio-multiplier/

https://www.lookintobitcoin.com/charts/realized-price/

https://cryptoquant.com/

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner