Yükleniyor...

Donald Trump suçlu bulundu: Memecoin’ler sarsıldı

Eski ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili siyasi memecoin'ler, sessiz para davasının sonuçlanmasının ardından düşüşe geçti.

trump memecoin

Eski ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili siyasi memecoin‘ler, sessiz para davasının sonuçlanmasının ardından düşüşe geçti. 

Manhattan jürisi Trump’ı iş kayıtlarını değiştirmesinden dolayı 34 ağır suçtan suçlu buldu. Bu gelişme öncesinde CoinGecko’ya göre FreeTrump (TRUMP) adlı memecoin yüzde 330 artışla 0,019 dolara ulaşmıştı. Ek olarak, Jeo Boden (BODEN) isimli memecoin aynı süreçte yüzde 9,2 artışla 0,3319 dolara tırmandı. Fakat haber etkisiyle beraber işlem tam tersine döndü.

Donald Trump temalı memecoin’ler, karar sonrası yüklü satışlar gördü

30 Mayıs’ta Manhattan jürisi eski başkanı 34 kez iş kayıtlarında değişiklik yapmaktan suçlu buldu. Suçlamalar, Trump’ın avukatı Michael Cohen’in 2016 başkanlık seçimleri öncesinde bir kişiye 130.000 dolar ödemesiyle ilgiliydi. 

Trump ile ilgili birçok siyasi memecoin, Trump’ın cezasının ardından düşüş yaşadı. Donald Trump ile ilişkili bir cüzdanda 580.000 MAGA (TRUMP), geçtiğimiz gün yüzd 16,2 düşüşle 11,54 dolara geriledi. Trump’ın potansiyel başkan yardımcısı seçimiyle bir bağlantı olduğunu gösteren bir memecoin olan MAGA VP (MVP) de geçtiğimiz gün yüzde16,5 düştükten sonra 0,48 dolar civarına ulaştı. 

Dikkan çeken bir veri ise CoinGecko’dan geldi. Kripto para platformu, siyasi finans (PolitiFi) memecoin piyasa değerinin geçtiğimiz gün yüzde 0,1 düşüşle yaklaşık 1,56 milyar dolara ulaştığını buldu.  Donald Trump tarafındaki bu hareketliliğin kripto endüstrisine yansımaları bir süre daha devam edecek gibi duruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner