Yükleniyor...

DrBIO ile sağlık alanındaki inovasyonlar Blockchain’e taşınıyor

Blockchain teknolojisinin genişlediği sektörlerin arasına sağlık da girdi.

Blockchain teknolojisinin genişlediği sektörlerin arasına sağlık da girdi. Blockchain teknolojisi her alanda yayılırken yeni oyuncular da gelişen teknolojiye katılmaya devam ediyor. Bununla birlikte Quantum DrBIO, buluşların hayata geçirilmesinden ve küresel yayılmasından sorumlu olan Blockchain tabanlı bir işletme platformu olarak dikkat çekiyor. Quantum DrBIO’nun kripto varlığı ise $DrBIO olarak tanımlanıyor. 

Blockchain teknolojisinin gücü üzerinde şekillenen Quantum DrBIO’nun amacı, yeni buluşların hayata geçirilmesi ve küresel olarak yayılmasına yardımcı olmak. Bunun için platform tarafından ilk olarak sağlık, çevre ve enerji alanlarında yedi buluş tespit edilerek bu buluşları kullanımı Blockchain teknolojisiyle uyumlu hale getirildi. 

Tespit edilen her bir buluşun dünya genelinde dağıtımı ve ticarileşmesi adına gerekli olan tüm hukuki, mali, teknik ve bilimsel altyapılar inşa ediliyor. Buluşların Blockchain entegrasyonunun tamamlanmasıyla ve buluşun ekonomik olarak olgunlaşması durumunda ise platforma dahil oluyor. 

Bu yenilikler, platformda “Geliştiriciler” olarak bilinen ortaklar aracılığıyla global bir ölçekte tanıtılıyor. Bu, her yeniliğin ticari gelir elde etme potansiyelini ortaya koyarken, aynı zamanda ticari faaliyetler karşılığında $DrBIO üretimini de teşvik eder. $DrBIO kullanımı, yenilikçi teknolojilerin kullanımıyla sağlanır, bu da dolaşımdaki kripto paraların yakılmasına ve yenilikleri kullanan geliştiricilerin maliyetlerini minimize etmelerine yardımcı olur. Bu, dolaşımdaki kripto miktarının dengelenmesini sağlar.

Her yeniliğin yarattığı ticari değer, $DrBIO’nun organik değerini oluşturur. Tüm yenilik ekosistemleri $DrBIO üzerinde birleşerek, birbirlerini destekleyen sürekli büyüyen bir ekonomi yaratır.

Bununla birlikte platformda, her bir buluş ekosistemi “pırlanta” olarak ifade edilir ve yedi farklı işletme, yedi pırlanta üzerinde temsil edilir. Akıllı kontrat tasarımı da buna göre yapılandırılır.

Söz konusu ilk iki pırlanta, sağlık alanında ödüllü bir biyoteknoloji buluşu olan Quantum Sinyali Tedavisi ile tanıtıldı. Bu buluş insanlık için hayati bir öneme sahip olan tüm virüsler ve bakteriler üzerinde etkili bir tedavi teknolojisidir. Tedavinin ilk etabında, insan ve hayvanlarda tedavisi olmayan hastalıklara yoğunlaşıldı. İlk pırlantanın yöneticisi olan Vetbiotech Biyoteknoloji A.Ş., 2023 yılının ilk çeyreğinde hayvan tedavilerine başladı. İkinci pırlantanın yöneticisi olan AVB Biyoteknoloji A.Ş., 2024 yılı içinde insanlarda salgın hastalıkların ve ölümcül hastalıkların tedavilerine başlamayı hedefliyor. 

Bu iki ekosistemdeki ortaklar, sağlık sektöründeki profesyoneller ve sağlık kuruluşlarıdır. Ödüllendirme sistemi, Quantum Sinyali Tedavisi ile gerçekleştirilen tedaviler sonrası “Hayat Kurtar” bonusu olarak belirlenmiştir. Yani her tedavi edilen hastalık için, ilgili sağlık profesyoneli $DrBIO bonusu alabilecektir. Ödül almak için gereken hastalık ve tedavi verileri, akıllı kontratlarla belirlenen kripto para üretimini tetikleyecektir.

Quantum DrBIO ağı, 2023’te Quantum Bilimsel Yatırımlar A.Ş. tarafından kurulmuştur. İlk pırlanta ekosistemi Vetbiotech’e, ikinci pırlanta ekosistemi ise AVB’ye aittir. Yeni projeler için Health Tech Yatırım Fonu oluşturulmuştur. Global MD Portföy bu fonun yönetimini üstlenmektedir.

Son olarak Quantum DrBIO, geleneksel bir ICO ile fon toplama yöntemini benimsemez. Ancak Uniswap’ta sınırlı sayıda kripto sunumu yaparak piyasa oluşturmayı hedefler. 2023 sonuna doğru CEX ile listelenmeyi planlamaktadır. CEX sonrası, üçüncü ve dördüncü pırlanta ekosistemleri duyurulacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner