Yükleniyor...

Dropil ICO Dolandırıcılarına Hapis Cezası

Dropil'in kurucuları Jeremy McAlpine ve Zachary Matar dolandırıcılıktan hapis cezasına çarptırıldı.

ICO Dolandiricilarina Hapis Cezasi

Dropil’in kurucuları Jeremy McAlpine ve Zachary Matar dolandırıcılıktan hapis cezasına çarptırıldı.

Her sektörde olduğu gibi kripto para sektöründe de kötü niyetli kişiler kendilerine yer buluyor. Kripto para sektörünün büyümesinde önemli bir rol oynayan ICO’lar, dolandırıcılar için fırsat kapısı olarak göründü. Ancak, bu kapıda işler kötü kişilerin istediği gibi yürümedi. Dolandırıcılığı gün yüzüne çıkan Dropil kurucuları, hapis cezasına mahkûm edildi.

Dropil’in kurucuları Jeremy McAlpine ve Zachary Matar, geçen Ağustos ayında yatırımcıları 1,9 milyon dolar dolandırmaktan suçlu bulundular. Bu dava sonrası sırasıyla 3 yıl ve 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldılar.

Dropil Kurucuları Yatırımcıları Kandırdı

McAlpine ve Matar, 2017 yılındaki ICO çılgınlığı sırasında Belize’de kurulan fakat Fountain Valley’de faaliyet gösteren kripto şirketi Dropil’i kurdu. Ardından DROP adlı altcoin çıkardılar.

Dropil’in bir yatırım yönetimi hizmeti ve ticaret programı olduğu iddia eden kurucular, “Dex” adlı otomatik ticaret botuna erişim sözü verdi ve bunun yıllık yüzde 63’e varan getiri sağlayacağını söylediler.

Mahkemeye göre McAlpine, Matar ve Dropil, DROP’u Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kaydetmedi ve Dex’in yıllık yüzde 24-63 getiri sağlayacağını iddia ederek yatırımcılara bir yanlış beyanda bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner