Yükleniyor...

Dubai, Blockchain Yatırımlarına Hız Kazandırdı

Birleşik Arap Emirlikleri'nin 102 milyar dolarlık dev ekonomiye sahip şehri Dubai, blockchain teknolojisini benimseme yönünde önemli bir adım daha attı.

dubai blockchain

Birleşik Arap Emirlikleri’nin 102 milyar dolarlık dev ekonomiye sahip şehri Dubai, blockchain teknolojisini benimseme yönünde önemli bir adım daha attı.

Yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, Ekonomi Kalkınma Bakanlığı ile Orta Doğu’daki en büyük mal varlığına sahip devlet bankası Emirates NBD, blockchain tabanlı bir girişimi başlattı. KYC Blockchain Konsorsiyumu olarak adlandırılan yeni platform, yeni müşterileri kabul etme prosedürlerini hızlandırmak amacı ile kullanılacak ve birçok sektöre de öncülük yapacak.

Şubat ayında yapılan konsorsiyuma beş büyük bankanın daha katıldığı ortaya çıktı. Konsorsiyumda HSBC ve RAKBank dahil tüm üyelerinin verilerini nasıl paylaşacağına dair resmi bir anlaşma yapılması kararlaştırıldı. Mevzuata uygunluğu da arttırılacak olan ekosistem ile birlikte, dünyanın önde gelen kredi derecelendirme kuruluşu Moody’in de belirttiği gibi, yerel bankaların operasyonel risklerinin de azaltılması amaçlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner