Yükleniyor...

Dubai, Blockchain Yatırımlarına Hız Kazandırdı

Birleşik Arap Emirlikleri'nin 102 milyar dolarlık dev ekonomiye sahip şehri Dubai, blockchain teknolojisini benimseme yönünde önemli bir adım daha attı.

dubai blockchain

Birleşik Arap Emirlikleri’nin 102 milyar dolarlık dev ekonomiye sahip şehri Dubai, blockchain teknolojisini benimseme yönünde önemli bir adım daha attı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, Ekonomi Kalkınma Bakanlığı ile Orta Doğu’daki en büyük mal varlığına sahip devlet bankası Emirates NBD, blockchain tabanlı bir girişimi başlattı. KYC Blockchain Konsorsiyumu olarak adlandırılan yeni platform, yeni müşterileri kabul etme prosedürlerini hızlandırmak amacı ile kullanılacak ve birçok sektöre de öncülük yapacak.

Şubat ayında yapılan konsorsiyuma beş büyük bankanın daha katıldığı ortaya çıktı. Konsorsiyumda HSBC ve RAKBank dahil tüm üyelerinin verilerini nasıl paylaşacağına dair resmi bir anlaşma yapılması kararlaştırıldı. Mevzuata uygunluğu da arttırılacak olan ekosistem ile birlikte, dünyanın önde gelen kredi derecelendirme kuruluşu Moody’in de belirttiği gibi, yerel bankaların operasyonel risklerinin de azaltılması amaçlanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x