Yükleniyor...

Dünyaca Ünlü Otel Zinciri Decentraland’da Otel Açacak

Singapur merkezli dünyaca ünlü otel zinciri Millennium Hotels & Resorts Çarşamba günü yaptığı açıklamada, popüler metaverse platformu Decentraland’da otel açacağını söyledi.

metaverse 3

Singapur merkezli dünyaca ünlü otel zinciri Millennium Hotels & Resorts Çarşamba günü yaptığı açıklamada, popüler metaverse platformu Decentraland’da otel açacağını söyledi.

Dünyanın dört bir yanında otelleri bulunan şirket, bu kez sanal evreninde yerini almaya hazırlanıyor. Singapurlu milyarder Kwek Leng Beng’in otel zinciri Millennium Hotels and Resorts, Decentraland ile metaverse’e adımlarını atıyor.

Millennium Hotels and Resorts, Metaverse’e Adım Attı

metaverse otel

Millennium Hotels and Resorts, 5 Mayıs 2022’de M Social Decentraland’ı başlatacağını duyurdu. Böylece metaverse’te otel işleten dünyanın ilk konaklama şirketi Millennium Hotels and Resorts olacak.

Millennium Hotels yaptığı açıklamada, Decentraland’da “herkesin sanal gerçeklik evrenini keşfedebileceği bir yer” olmayı hedeflediğini söyledi.

Sanal otel, 5 Mayıs’ta oyunculara kapılarını açacak. Ziyaretçiler, bina boyunca kendilerine rehberlik eden bir avatarla etkileşime geçebilecek ve “gerçek dünya sürprizleri” kazanma şansına sahip olacaklar.

City Developments’ın yönetim kurulu başkanı Kwek konuyla ilgili şunları söyledi:

“Geleceğe bakarken, geleneksel misafirperverlik modelini geride bırakmamız ve konuklarımıza yeni sürükleyici deneyimler sunmamız gerekiyor. Gerçek yaşam olaylarıyla bütünleşen çevrim içi maceralar yaratarak M Social Decentraland aracılığıyla konukseverliği yeniden tanımlamayı umuyoruz.”

Millennium Hotels, metaverse platformunda iş birlikleri söyledi. Şirket, sanal otelini Sevgililer Günü ve Yeni Yıl gibi gerçek dünya etkinlikleriyle bütünleştireceğini de sözlerine ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner