Yükleniyor...

Dünyaca Ünlü Sanatçı Maluma’nın NFT Serisi Ethernity’da Satışa Sunulacak

Grammy Ödüllü süperstar Maluma ile dijital, 3D ve VFX sanatçısı Alejandro Robledo Mejia (RMA Design'ın kurucusu) Maluma'nın  Icon Universe için devrim niteliğinde bir görsel efekt NFT sanat serisi için işbirliği yaptı.

maluma

Grammy Ödüllü süperstar Maluma ile dijital, 3D ve VFX sanatçısı Alejandro Robledo Mejia (RMA Design’ın kurucusu) Maluma’nın  Icon Universe için devrim niteliğinde bir görsel efekt NFT sanat serisi için işbirliği yaptı. NFT serisi 28 Ağustos tarihinde Ethernity’da satışa sunulacak.

Papi Editions başlıklı eserde Alejandro, Maluma’nın yüzünü 3 boyutlu bir heykel olarak, görsel efektler ve hareketli grafik teknikleri kullanarak canlandırıyor. Her bir heykel, Maluma’nın Papi Juancho albümüyle ilişkilendirilen retro ve fütüristik unsurları bir araya getiriyor.

Andy Warhol’un Marilyn Monroe’yu ölümsüzleştiren çalışmasından ilham alan vizyonda amaç, Maluma’nın yüzünü dünya çapında tanınan bir NFT’ye dönüştürmek. Alejandro, Warhol’un fikrinden esinlendi. Daha önce hiç görülmemiş bir NFT sanat koleksiyonu üretmek için onu Houdini 3D ve After Effects gibi modern teknolojiyle birleştirdi.

3D portre serisi, Maluma’nın kariyerindeki özel anlardan esinlenerek, teknik ve sanatsal mükemmellik kullanılarak Alejandro tarafından kişisel olarak tasarlandı. Proje tamamen sanatsal ama gelişmiş sinematografinin uygulama kurallarını takip ederken, canlı renkli tonlar, duygular Maluma’nın sahnedeki varlığına ve müziğin soyut özüne saygı duruşundan geliyor.

Maluma’nın hayatından paylaşılmamış fotoğrafların ve Alejandro’nun ince altın levhalara işleyip Maluma’nın 3D yüzünün haritasını çıkardığı görünmeyen görüntülerin yer aldığı türünün tek örneği bir başyapıt da bu serinin içinde yer alacak. Maluma esere özel yapım bir çerçeve çizerek, kişisel bir not yazdı ve resmi imzaladı. 

Maluma’nın Simge Evreni, kendisi ve hayranları arasındaki uçurumu kapatmak için sanal bir ağ geçidi olarak tasarlandı ve Maluma’nın varlığını, sanatsal özünü yeni, sanal yollarla bağlamalarına, birleştirmelerine ve deneyimlemelerine olanak tanıyor.

Derin, yansıtıcı ve büyüleyici NFT sanat eseri, Maluma’nın yaklaşan 2021 Papi Juancho Dünya Turu sırasında sahnede sergilenecek.  

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner