Yükleniyor...

Dünyada Bir İlk Gerçekleştirilerek Sigorta Poliçesi NFT’ye Dönüştü

Dünyanın ve Türkiye’nin NFT'ye ilgisi her geçen gün artarak devam ediyor.

sigorta policesi NFT

Dünyanın ve Türkiye’nin NFT’ye ilgisi her geçen gün artarak devam ediyor. Hemen hemen her şey NFT’ye dönüştürülerek satışa sunulabiliyor. Kişi ve kurumlar bu alana yönelirken, sigorta sektörü de poliçe NFT’sini satışa çıkardı.

NFT alanında, şimdi de sigorta sektörü bir ilke imza attı. Sigorta sektöründe 15 senedir adından söz ettiren, teknoloji alanında yaptığı atılımlarla da dikkatleri üzerine çeken Vega Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Mukaddes Gültekin, sigorta sektörünün ilk NFT koleksiyonunu Kobimedya A.Ş üzerinden satışa çıkarıldığını açıkladı.

Dünyada İlk Kez Sigorta Poliçesi Bir NFT Oldu

Vega Sigorta Yonetim Kurulu Baskani Mukaddes Gultekin

Dünyada ilk defa bir sigorta poliçesinin NFT olarak satışa çıkarıldığını dile getiren Mukaddes Gültekin konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Dijital ortamda değişmesi mümkün olmayan dijital varlık olan NFT’nin dikkat çekici bir şekilde daha da popüler olacak. Kimileri için çılgınlık gibi görülse de gelecekte akıl edilemeyecek kadar çok alanda kullanımı yaygınlaşacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner