Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Dünyanın En Büyük Hedge Fonunun Kurucusu da Geri Adım Attı: Bitcoin'e Büyük Bir Hayranlık Duyuyorum

Dünyanın En Büyük Hedge Fonunun Kurucusu da Geri Adım Attı: Bitcoin’e Büyük Bir Hayranlık Duyuyorum

ABONE OL:google-news

2017 yılındaki boğa koşusu sırasında Bitcoin’i balon olarak nitelendiren Bridgewater Associates kurucusu Ray Dalio geri adım attı. Önde gelen Bitcoin eleştirmenlerinden biri olan milyarder isim, Bitcoin’i “harika bir icat” olarak tanımladı.

2020 yılındaki Davos zirvesindeki konuşmasında “Paranın iki türlü kullanım amacı var: bunlardan ilki takas aracı olarak kullanılması diğeri ise değer deposu işlevi görmesi. Bitcoin bu ikisine de sahip değil.” açıklamasında bulunarak Bitcoin karşıtı tutumunu yinelemişti. Ancak görünüşe bakılırsa Ray Dalio bu konuda geri adım attı.

Dünyanın en büyük hedge (riskten korunma) fonu Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, 2020 yılının Ocak ayında, Davos zirvesinde yaptığı açıklamalarının aksine Bitcoin’e büyük bir hayranlık duyduğunu” ifade etti.

Ray Dalio son 10 yılda ayakta kalmayı başaran Bitcoin’in teknolojisine, hack’lenmemesine ve çok iyi çalışıyor olmasına hayran kaldığını kaydetti. Böylelikle Bitcoin, bir eleştirmene daha geri adım attırmayı başardı. Ray Dalio Bitcoin‘i “cazip bir değer saklama aracı” ve “uzun vadeli bir yatırım opsiyonu” olarak değerlendireceğini açıkladı.

Yönetimi altında 138 milyar dolarlık varlık bulunan dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, eflasyonist dalga ile birlikte iki farklı fonu ile Bitcoin’e yatırım yapmak için hazırlanıyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Tuncay Aydıner
Tuncay Aydıner
Coinkolik.com'un Yayın Koordinatörü olan Tuncay, 2017 yılından bu yana kripto para ve Blockchain gibi yıkıcı finansal teknolojilerle çok yakından ilgilieniyor. Sektörel gelişmeleri çok büyük bir titizlikle okuyucuya ulaştırmayı amaç edinen Tuncay şu ana kadar yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar