Yükleniyor...

Dünyanın En Büyük Hedge Fonunun Kurucusu da Geri Adım Attı: Bitcoin’e Büyük Bir Hayranlık Duyuyorum

2017 yılındaki boğa koşusu sırasında Bitcoin'i balon olarak nitelendiren Bridgewater Associates kurucusu Ray Dalio geri adım attı.

Ray Dalio

2017 yılındaki boğa koşusu sırasında Bitcoin’i balon olarak nitelendiren Bridgewater Associates kurucusu Ray Dalio geri adım attı. Önde gelen Bitcoin eleştirmenlerinden biri olan milyarder isim, Bitcoin’i “harika bir icat” olarak tanımladı.

2020 yılındaki Davos zirvesindeki konuşmasında “Paranın iki türlü kullanım amacı var: bunlardan ilki takas aracı olarak kullanılması diğeri ise değer deposu işlevi görmesi. Bitcoin bu ikisine de sahip değil.” açıklamasında bulunarak Bitcoin karşıtı tutumunu yinelemişti. Ancak görünüşe bakılırsa Ray Dalio bu konuda geri adım attı.

Dünyanın en büyük hedge (riskten korunma) fonu Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, 2020 yılının Ocak ayında, Davos zirvesinde yaptığı açıklamalarının aksine Bitcoin’e büyük bir hayranlık duyduğunu” ifade etti.

Ray Dalio son 10 yılda ayakta kalmayı başaran Bitcoin’in teknolojisine, hack’lenmemesine ve çok iyi çalışıyor olmasına hayran kaldığını kaydetti. Böylelikle Bitcoin, bir eleştirmene daha geri adım attırmayı başardı. Ray Dalio Bitcoin’i “cazip bir değer saklama aracı” ve “uzun vadeli bir yatırım opsiyonu” olarak değerlendireceğini açıkladı.

Yönetimi altında 138 milyar dolarlık varlık bulunan dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, eflasyonist dalga ile birlikte iki farklı fonu ile Bitcoin’e yatırım yapmak için hazırlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner