Yükleniyor...

Dünyanın En Önemli Bankalarından Birisi Daha Kripto Para Sektörüne Girmeyi Planlıyor

Deutsche Bank, varlık sınıfına yatırım yapan fonları hedge etmek için yüksek profilli hizmetler sunma arzusuyla, kripto para saklama sistemini araştıran büyük finans kurumlarının saflarına katıldı.

Deutsche Bank kripto para bitcoin

Deutsche Bank, varlık sınıfına yatırım yapan fonları hedge etmek için yüksek profilli hizmetler sunma arzusuyla, kripto para saklama sistemini araştıran büyük finans kurumlarının saflarına katıldı.

Deutsche Bank Dijital Varlık Saklama prototipi, bir rapora göre, “kurumsal müşteriler ve dijital varlıkları için daha geniş kripto para birimi ekosistemine kesintisiz bağlantı sağlayan tam entegre bir saklama platformu” geliştirmeyi hedefliyor.

Aralık 2020 raporunun 23. sayfasında yer alan bir kısımda, Almanya’nın en büyük bankası, dijital varlıkları geleneksel bankacılık hizmetleriyle birleştiren ve dijital varlıklar ve fiat varlıklarını kolay şekilde yöneten bir ticaret ve token ihraç platformu oluşturmayı planladığını söylüyor.

Müşterilere Güvenlik ve Erişebilirlik Sağlamak İstiyor

Dünyanın en büyük 21. bankası Deutsche, “sigorta sınıfı korumalı kurumsal düzeyde sıcak/soğuk depolama çözümü sunarak müşteriler için varlıkların güvenliğini ve erişilebilirliğini sağlamayı” hedeflediğini söyledi. Belirli bir kripto para birimi veya token’dan bahsedilmedi.

Dijital varlık saklama platformu aşamalı olarak başlatılacak. Nihayetinde bu, müşterilere ana brokerler (hedge fonları için konsiyerjler gibi davranan), ihraççılar ve onaylanmış borsalarla bir ortaklık aracılığıyla dijital varlıkları satın alma ve satma yeteneği sağlayacaktır. Banka ayrıca “vergilendirme, değerleme hizmetleri ve fon yönetimi, borç verme, stake etme ve oylama gibi katma değerli hizmetler sunacağını ve üçüncü taraf sağlayıcıların katılımına izin vermek için açık bankacılık platformu” sağlayacağını söylüyor.

Banka, hizmetin varlık yöneticilerine, aile ofislerine, şirketlere ve dijital fonlara yönelik olacağını söyledi. Bir iş modeli açısından, banka, daha sonra token’laştırma ve ticaret için ücret talep ederek, saklama ücretlerini toplamaya başlayacağını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner