Yükleniyor...

Dünyanın İlk İnteraktif NFT Sergisi, Miami Beach Art Basel’de Düzenlenecek

Miami Beach Art Basel’de dünyanın ilk interaktif NFT sergisi düzenlenecek.

Art Basel Miami Beach NFT

Miami Beach Art Basel’de dünyanın ilk interaktif NFT sergisi düzenlenecek. Sergi, ünlü yapay zeka sanatçısı Mario Klingemann önderliğinde gerçekleşecek. Eserler, Tezos (XTZ) blok zinciri tabanlı oluşturulacak.

Ünlü sanatçı Mario Klingemann’ın sergi alanına gömülü bir şekilde tasarladığı algoritma sayesinde sergiye gelen ziyaretçiler kendi otoportrelerini blockchain teknolojisinde oluşturabilecekler ve bunu NFT olarak basabilecekler.

2-4 Aralık arasında düzenlenecek sergide, hem NFT’ler hem de sanat dünyasının yeni dinamikleri hakkında farkındalık yaratmak amaçlanıyor.

Ayrıca, sergide Helena Sarin, Matt DesLauriers, Sutu (Stuart Campbell) ve Iskra Velitchkova gibi NFT sanat alanın önde gelen isimlerinin eserlerinden oluşan bir koleksiyonda yer alacak.

Klingemann konuyla ilgili şunları söyledi;

“Miami Beach’teki Art Basel’deki Tezos NFT deneyiminin bir parçası olmak benim için bir onurdur. Bu interaktif sergi, teknoloji ve insan yaratıcılığının etkileşimini ve üretimsel sanat sürecinin bir parçası olarak insan ile makine arasındaki çizgilerin nereye aktığını inceliyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner